Porażka Trójki Ostrołęka na początek sezonu [ZDJĘCIA]

Trójka Ostrołęka przegrała ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka w meczu 1. kolejki II ligi w sezonie 2017/18. Inauguracja sezonu ligowego zgromadziła dużą publikę w hali przy ul. Blachnickiego, lecz doping miejscowej publiczności nie wpłynął dziś na wynik meczu.

Piłkarze ręczni Trójki dobrze rozpoczęli spotkanie, bo do 11. minuty utrzymywali prowadzenie, jedno lub dwubramkowe. Od tego momentu lepiej spisywali się już zawodnicy Szczypiorniaka i pięć minut później było już 5:7. Przyjezdni powiększali przewagę i w 25. minucie prowadzili już pięcioma bramkami (12:7). Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 13:10 dla gości z Dąbrowy Białostockiej.

Druga część gry nie zmieniła jej obrazu. Nadal to szczypiorniści z Dąbrowy Białostockiej mieli minimalną przewagę, co dokumentowali bramkami. Trójka miała jeden bardzo dobry okres gry - od 36. do 43. minuty podopieczni Radosława Żebrowskiego zmniejszyli stratę z wyniku 11:16 do 15:16, ale nie udało się zdobyć bramki wyrównującej, a później goście "odjechali" z wynikiem i stało się jasne, że to oni wywiozą pełną pulę z Ostrołęki. Skończyło się wynikiem 20:25. Trójka punktów będzie musiała szukać w następnych spotkaniach ligowych.

Trójka Ostrołęka - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 20:25 (10:13)

Trójka: Prekiel, Wiśniewski, Milewski 4, Kuliś 1, Kosiński 3, Sikora, Kośnik, Zieliński, Świerżewski 1, Kiwak, Kozikowski, Kraszewski 2, Niećko 8, Gawkowski, Kozłowski, Wojdyna 1. Trener: Radosław Żebrowski;

Szczypiorniak: Maksimowicz, Rudzik, Kamliński, Przytuło, Bruszewski 4, Maksymczuk 2, Andrukiewicz, Łabieniec 4, Citko 5, Kiedysz, Lewkowicz 5, Pers 3, Zawadzki 2. Trener: Mirosław Tokajuk;