Porażka szczypiornistek "Dwójki" na inaugurację

Paweł Nowak
Opiekunowie drużyny mieli sporo uwag do gry zaprezentowanej w pierwszym meczu.
Opiekunowie drużyny mieli sporo uwag do gry zaprezentowanej w pierwszym meczu. Fot. Archiwum klubu
Nienajlepiej zainaugurowały nowy sezon ligi wojewódzkiej szczypiornistki małkińskiego UKS "Dwójka". W meczu rozegranym 17 października na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini uległy Jutrzence Płock 25:31.

-- Styl gry, jaki pokazały nasze dziewczęta bardzo odbiegał od gry, do której byliśmy przyzwyczajeni w ubiegłym sezonie - mówił po meczu prezes klubu Leszek Dębek. - Zawodniczki popełniały błędy i brakowało im szybkości w rozgrywaniu akcji. Na boisku i na ławce rezerwowej była dość napięta atmosfera, że coś nie wychodzi. Jakość gry drużyny w części można wytłumaczyć tym, że w ostatnich treningach nie uczestniczyła większość zawodniczek. Powód, to kontuzje i choroba. W meczu z Płockiem część dziewcząt była jeszcze w trakcie choroby. Zespół Jutrzenki doskonale wykorzystał niedyspozycję naszych zawodniczek - dodał prezes.

UKS "Dwójka" Małkinia Górna - Jutrzenka Płock 25:31 (12:16)

Skład UKS "Dwójka":
Ewelina Kraszewska, Joanna Imiołek, Anna Dębek, Kinga Domalewska, Agnieszka Komorowska (2), Patrycja Jastrzębska, Dominika Kłosiewicz (7), Kamila Palczewska (6), Justyna Jasko (1), Marta Krasuska (4), Ola Napiórkowska (1), Monika Napiórkowska (4)

Dzień wcześniej młodsza drużyna piłkarek ręcznych "Dwójki" (roczniki 1998/2000) rozegrała w Markach już trzeci turniej ligowy. Podopieczne Agaty Rostkowskiej pokonały UKS Rakovię 23:15, by w kolejnym meczu przegrać z pierwszą drużyną MKS Ochota 14:24.

- Pierwszy mecz z UKS Rakovia był spotkaniem pod kontrolą naszego zespołu - oceniała Agata Rostkowska. - Wszystkie zawodniczki grały, cieszy mniejsza ilość kar, co było założeniem tego spotkania. Natomiast drugi mecz z MKS Ochota I był na kontakcie do 10. minuty. Szybka gra, sporo kontrataków, szwankowała jednak skuteczność zarówno w jednym, jak i drugim zespole. Niestety do 15. minuty meczu przewaga Ochoty I się znacznie powiększyła. Druga połowa była częścią meczu, której nie życzyłabym sobie powtórzyć w wykonaniu żadnego zespołu. Nieumiejętność gry w ataku pozycyjnym przeciwko obronie 3 :3 doprowadziła do miażdżącej przewagi Warszawianek - dodała trenerka.

Kolejny mecz juniorki rozegrają w najbliższą niedzielę na wyjeździe z UKS Delta Radom. Młodszy zespół natomiast kolejny turniej, organizowany tym razem przez UKS Rakovia Warszawa, rozegra 30 października.