Popularny lek na potencję powoduje zaburzenia widzenia? Przez Viagrę świat może stać się niebieski. Skutki uboczne sildenafilu

js
Popularny lek na potencję powoduje zaburzenia widzenia? Przez Viagrę świat może stać się niebieski. Nieznane skutki uboczne sildenafilu
Popularny lek na potencję powoduje zaburzenia widzenia? Przez Viagrę świat może stać się niebieski. Nieznane skutki uboczne sildenafilu Canva
Udostępnij:
Viagra może powodować zaburzenia widzenia. Wysoka dawka sildenafilu, czyli popularnego leku na problemy z erekcją, ma wpływ na to, w jaki sposób mężczyzna widzi. Po zażyciu środka mogą pojawić się: nadwrażliwość na światło oraz upośledzone postrzeganie kolorów. Nauowcy ostrzegają przed nietypowymi skutkami ubocznymi zażywania Viagry.

Viagra ma wpływ na wzrok? Tak donoszą naukowcy z tureckiego szpitala

Nie wszystkie skutki uboczne Viagry są znane. Udowodnił to dr Cüneyt Karaarslan z tureckiego szpitala Dünyagöz Adana. Co wiemy o badaniu?

  1. Zarejestrował charakterystyczne objawy związane ze wzrokiem u 17 pacjentów, którzy zastosowali lek po raz pierwszy.
  2. Co istotne, pacjenci zażyli najwyższą rekomendowaną dawkę, czyli 100 mg.

Bierzesz dużo Viagry? Możesz mieć omamy wzrokowe

U badanych pacjentów pojawiły się:

  1. Nienaturalnie rozszerzone źrenice.
  2. Niewyraźne widzenie.
  3. Nadwrażliwość na światło oraz zaburzenia widzenia kolorów.
  4. Badani widzieli często świat na niebiesko – mieli problem z dostrzeżeniem barwy czerwonej i zielonej.
  5. Efekty uboczne pojawiały się po przyjęciu środka, utrzymywały się nawet 3 tygodnie.

Lekarz z Turcji uspokaja jednak, że powyższe objawy zdarzają się stosunkowo rzadko u mężczyzn. Jego pacjenci zażyli środek po raz pierwszy, nie byli świadomi jego zagrożenia, poza tym od razu zdecydowali się na przyjęcie najwyższej możliwej dawki środka. Bardzo możliwe, że badani pacjenci mają też spowolniony metabolizm sildenafilu.

Jak podkreśla dr Karaarslan:

W przypadku większości mężczyzn skutki uboczne okażą się łagodne i przejściowe. Jednak niektórzy, nieliczni użytkownicy, mogą natknąć się na trwające dłużej problemy z oczami i widzeniem.

Przed użyciem jakiegokolwiek leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Materiał oryginalny: Popularny lek na potencję powoduje zaburzenia widzenia? Przez Viagrę świat może stać się niebieski. Skutki uboczne sildenafilu - Gazeta Pomorska

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bobi

To nawet dobrze bo jak Panna nie jest za piękna to lepiej stukac ja nie widząc,ważne żeby wafel stajal.

S
Starszy

Jakoś żyję i widzę a biorę juz prawie 7 lat raz na tydzień 50mg sildenafilu .Mam 65lat.

F
Farm

...Ale co w tym dziwnego? Sildelafil podnosi mocno i szybko ciśnienie, a osoba pod wpływem czuje charakterystyczny puls głowy( ciśnienie)- a za tym ciśnienie idzie w gałki oczne czego następstwem jest pogorszenie wzroku. Nie wspomnę już o ryzyku zatrzymania akcji serca po zarzywaniu takich leków bez odpowiednich badań.

Dodaj ogłoszenie