Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 66 tysięcy wniosków o rekompensaty za wycieczki które się nie odbyły. Turyści domagają się zwrotu ponad 205 mln zł

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpłynęło ponad 66,5 tysiąca wniosków.
Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpłynęło ponad 66,5 tysiąca wniosków. Karolina Misztal/ Polska Press
Jak podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, złożonych zostało ponad 66 tysięcy wniosków o rekompensaty za wycieczki, które nie odbyły się z powodu pandemii koronawirusa. Turyści domagają się zwrotu ponad 205 milionów złotych.

Jak wynika z danych opublikowanych przez MRPiT, wnioski organizatorów turystycznych do Turystycznego Funduszu Zwrotów opiewają na prawie 210 mln złotych, a wnioski podróżnych na ponad 205 mln zł. - Ponad 66 tys. wniosków złożonych przez turystów oraz ponad 2 tys. wniosków biur podróży - odnośnie 70 tys. podróżnych - o wsparcie z Turystycznego Funduszu Zwrotów, a także pomoc z ZUS o wartości ponad 26 mln zł – taki jest bilans pierwszych tygodni obowiązywania tzw. tarczy turystycznej (tarczy 5.0)- napisano w komunikacie.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z branżą turystyczną. Mając świadomość tego, że jest ona jedną z najbardziej poszkodowanych wskutek obecnego kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19, sukcesywnie oferujemy jej kolejne formy wsparcia ze strony polskiego państwa – podsumowuje wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpłynęło ponad 66 500 wniosków złożonych przez podróżnych oraz 2 169 wniosków organizatorów imprez turystycznych (dotyczących niemal 70 000 podróżnych). Łącznie wnioski złożyło blisko 200 firm organizujących imprezy turystyczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki