Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pomogli po raz dwunasty

Marek Chrzanowski
Podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do godz. 18.00 przasnyscy wolontariusze naliczyli 11.165 złotych. W Chorzelach o godz. 17.30 naliczono 2930 złotych.

11 stycznia w głównym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszczącym się w Telewizji Polskiej pojawili się pracownicy przasnyskiego szpitala. Ordynator oddziału dziecięcego dr Ewa Gałecka i dwie pielęgniarki - Ewa Kaźmierska i Wanda Hermanowicz - odbierały na wizji pompy infuzyjne warte ok. 90 tys. złotych.

Finał w Przasnyszu

Młodzież ze sztabu przy Zespole Szkół Gimnazjalnych w Przasnyszu pod opieką Małgorzaty Piastun od samego początku istnienia Wielkiej Orkiestry zasila konto fundacji Jurka Owsiaka. Łącznie do tegorocznego Finału udało im się zebrać 63.742,77 złotych (w roku 2003 - 10.384,53 zł). W minioną niedzielę "zagrali" po raz dwunasty. Podczas XII Finału na ulicach Przasnysza pojawiło się 80 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali od godz. 8.00 do 16.00 przed kościołami, sklepami i wszędzie tam, gdzie ktoś mógłby wrzucić do ich puszki pieniądze. Byli również w innych miejscowościach, takich jak Krasnosielc, Bogate, Dzierzgowo, Drążdżewo, Grudusk, Czernice Borowe, Święte Miejsce i Lipa.
O godz. 18.00 w przasnyskim sztabie naliczono 11.165,33 złotych. Ale ostateczna kwota, po doliczeniu wyników aukcji, na pewno będzie wyższa. Licytacja gadżetów Orkiestry zaczęła się po godz. 16.00 w świetlicy ZSP w Przasnyszu. Licytacji towarzyszył koncert rockowy - na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły Echo, Easylaught oraz Przeciąg.
Akcja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów, którzy ufundowali posiłki, opakowania, jednorazowe talerzyki i kubki. Organizatorzy dziękują za pomoc Dorocie i Waldemarowi Krynickim (Snack Bar), Jolancie i Andrzejowi Kaczorkom (Cukiernia "Kaczorek"), Cukierni "Magdalenka", Markowi Wolińskiemu (Market "Gośka"), Joannie St. Maćkowskiej (BPH PBK), Jerzemu Pietrzakowi (JUMIDA), Janowi Kocięckiemu, Klubowi Garnizonowemu (nagłośnienie podczas koncertu), Poczcie Polskiej oddziałowi w Przasnyszu (gadżety na aukcję) oraz Środowiskowemu Domowi Samopomocy za prace plastyczne przekazane na aukcję.
Przypomnijmy, że dzięki dotychczasowym działaniom Jerzego Owsiaka w przasnyskim szpitalu pojawił się nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 35 tys. zł. Na oddział noworodkowy zakupione zostały: resuscytator AMBU, pompa jednostrzykawkowa perfuzor braun oraz urządzenie do przesiewowych badań słuchu z wyposażeniem. Wsparty został również oddział pomocy doraźnej m.in. resuscytatorem silikonowym z akumulatorem tlenu, przystawką PEEP i maskami 2, 3, 5, unieruchomieniem pediatrycznym PEDI-PAC, deską ortopedyczną z 3 pasami MILENIA oraz innym sprzętem. Jedna z uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych otrzymała w roku 2001 z Fundacji WOŚP całkowitą refundację zakupu wózka inwalidzkiego pantera wartości około 7000 zł.

Finał w Chorzelach

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry odbył się również w Chorzelach przy Gimnazjum Publicznym. Zaangażowało się w niego około 70 wolontariuszy. Po zbiórce datków o godzinie 16.00 odbył się koncert. Występom przedszkolaków, gimnazjalistów i uczniów innych szkół towarzyszyły pokazy karateków z Przasnysza oraz grupy break dance z Jednorożca. Wystąpiły również zespoły Everest i Kriss SM. Do godziny 17.30 w chorzelskim sztabie naliczono 2930 złotych, ale liczenie pieniędzy wciąż trwało. W Gimnazjum Publicznym w Chorzelach gościł starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki