MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomocna dłoń

(ar)
"Aktorzy" ze starszych klas
"Aktorzy" ze starszych klas Fot. A. Rusinek
54 najuboższych uczniów ostrowskiej "czwórki" otrzymało 19 grudnia gwiazdkowe prezenty.

"Aktorzy" ze starszych klas
(fot. Fot. A. Rusinek)

Piętnaście paczek ufundował poseł Zbigniew Krutczenko, pozostałe zorganizowali gimnazjaliści z Klubu Pomocna Dłoń, który zawiązał się zaledwie dwa miesiące temu i działa w ramach Ruchu Czystych Serc - ostatniej ogólnopolskiej inicjatywy Marka Kotańskiego. Inicjatorką szkolnego ruchu jest pedagog Sylwia Niemiro.
- Na pierwsze zebranie 30 października zgłosiło się około 30 koleżanek i kolegów. Zgłaszaliśmy swoje pomysły pomocy innym. Teraz staramy się je realizować - mówi Ola Knap, uczennica gimnazjum - Zorganizowaliśmy dyskotekę, z której dochód przeznaczyliśmy na gwiazdkowe prezenty dla najuboższych dzieci w naszej szkole. Dwa razy prowadziliśmy akcję ŇSłodki poczęstunek". Sami piekliśmy ciasta, którymi częstowaliśmy w szkole głodne dzieci. W tych akcjach wspomogła nas firma Miwex. Dzisiaj nasz Klub Pomocna Dłoń liczy już 45 członków, co znaczy, że nasze koleżanki i koledzy czują potrzebę pomocy innym. Bardzo nas to cieszy. Mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej.
Dlaczego pomagają?
- Sprawia mi to radość i satysfakcję. Ludzie powinni sobie pomagać. Przez jakiś czas z kolegami nosiliśmy wodę starszej pani. Miło było patrzeć, gdy się cieszy z naszej pomocy - mówi Tomek Brzostek.
- Chciałabym ludziom coś z siebie ofiarować, choćby uśmiech, najdrobniejszą pomoc - zapewnia Ilona Mazur.
- A dla mnie jest to takie przygotowanie do dorosłości, odpowiedzialności. Uczymy się postrzegać problemy innych ludzi i staramy się im pomagać. Uczyłam się już tego w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To piękne pomagać innym - uważa Ewa Lewandowska.
- Ja bardzo lubię rozmawiać z ludźmi. my. Myślę, że poprzez rozmowę też można wesprzec drugiego człowieka - mówi Ola Knap.
Dyrektor szkoły Dorota Pasztaleniec dodaje, że gimnazjalistom od dawna brakowało organizacji, w której mogliby wykazywać się inicjatywą.
- Próbowali założyć harcerstwo, ale nie mieliśmy instruktorów. Cieszę się więc bardzo, że powstał Klub Pomocna Dłoń. Myślę, że z wielkim pożytkiem dla szkoły, dla uczniów - mówi dyrektorka.
Przed wręczeniem gwiazdkowych prezentów najuboższym dzieciom wszyscy uczniowie szkoły dzielili się opłatkiem na uroczystej wigilii. Oprawą wigilijnego spotkania była wigilijna opowieść o narodzinach Chrystusa, opatrzona współczesnym przesłaniem o tym, jak w codziennych, dobrych uczynkach można wykazywać się wiarą w Boga. Program przygotowali uczniowie klas III i IV pod kierunkiem nauczycielki religii .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki