Polskie łyżwiarki na piątym miejscu w Pucharze Świata w Nagano

PS
Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka i Karolina Gąsecka finiszowały na piątej pozycji w zawodach Pucharu Świata w Nagano Rafał Oleksiewicz
Polskie panczenistki zajęły piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które zakończyły się w niedzielę w Nagano. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polki plasują się na siódmej pozycji.

Polki biegnące w składzie Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka zaczęły bardzo dobrze i w pierwszej części dystansu utrzymywały czas zbliżony do Japonek, które ostatecznie okazały się najlepsze. Niestety, im bliżej było końca, tym polski zespół zaczął słabnąć, szczególnie Karolina Gąsecka, która odstawała od koleżanek. Finalnie uzyskały czas 3:06.039, o sekundę lepszy, niż w listopadzie w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim i ponad trzy sekundy lepszy, niż przed tygodniem w Nur-Sułtan. Najlepsze okazały się Japonki, które na podium wyprzedziły Kanadyjki i Rosjanki.

W niedzielę indywidualnie tylko jedna Polka startowała w grupie A. Na dystansie 500 metrów Kaja Ziomek zajęła szesnastą lokatę. – Ostatnie sześć tygodni było naprawdę ciężkich – mówiła wyraźnie zmęczona Ziomek.

Pozostali biało-czerwoni w niedzielę startowali w grupie B. Na dystansie 500 metrów ósma wśród pań była Karolina Bosiek, a wśród panów na dwukrotnie dłuższej trasie Polacy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce – Marcin Bachanek był trzynasty, Damian Żurek szesnasty, a Piotr Michalski dziewiętnasty. Podobnie było na dystansie 5000 metrów, bo Szymon Palka zajął trzynastą pozycję, a Artur Janicki dziewiętnastą.

W poniedziałek reprezentanci Polski wracają do kraju. Kolejne zmagania w zawodach Pucharu Świata zaplanowano na 7 i 8 lutego 2020 roku. Wcześniej polskich panczenistów czekają zmagania w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim (28-30 grudnia) oraz w Mistrzostwach Europy w holenderskim Heerenveen (10-12 stycznia).