Polskie drogi wśród najbardziej niebezpiecznych w Europie....

  Polskie drogi wśród najbardziej niebezpiecznych w Europie. Ginie na nich mnóstwo osób!

  ak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Najbardziej niebezpieczne drogi w Europie. Zobacz, gdzie ginie najwięcej osób!
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Polskie drogi są w czołówce najbardziej niebezpiecznych Europie. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu. Zobacz, gdzie jest najbezpieczniej, a gdzie w wypadkach drogowych ginie najwięcej osób!
  Zobacz galerię
  Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu co roku przygląda się europejskim drogom. W tegorocznym raporcie Polska znajduje się w czołówce, ale nie jest to powód do dumy, bowiem oznacza, że nasze drogi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Ginie na nich prawie cztery razy więcej osób niż w Norwegii.

  Polskie drogi są niebezpieczne, mimo że zmniejsza się liczba ofiar śmiertelnych


  Mimo, że w porównaniu z 2010 rokiem ofiar śmiertelnych na polskich drogach jest mniej, wciąż znajdujemy się w czołówce pod względem niebezpieczeństwa. Nawet w dłuższej perspektywie udało nam się zredukować liczbę śmierci na drogach, jednak biorąc pod uwagę okres od 2001 do 2017 roku, nie osiągnęliśmy na tym polu zbyt dużego sukces, w porównaniu z innymi krajami, mimo, że liczba ta zmniejszyła się niemal o połowę. Przez 16 lat najlepiej poradziły sobie z tym Estonia i Łotwa, gdzie liczba śmierci na drogach zmniejszyła się o 76%. Najgorzej poszło na Malcie - tam śmierci na drodze przybyło o 19%.  Polskie drogi - co może zwiększyć ich bezpieczeństwo?


  Śmiertelne wypadki na drogach są powodowane przez wiele czynników. Autorzy raportu zwrócili uwagę na to, że do działań prewencyjnych, których wprowadzenie zmniejsza liczbę śmierci na drogach, należą:
  • zwiększone liczby kontroli drogowych
  • wzrost liczby kontroli trzeźwości
  • podnoszenie bezpieczeństwa drogowego przez montowanie sygnalizacji, progów zwalniających, poprawy oświetlenia, ograniczenia prędkości w centrach miast
  • zmiany w traktowaniu pieszych i dawanie im wyższej od kierowcy pozycji


  Polskie drogi tylko w latach 2010-2017 zaliczyły wzrost kontroli drogowych aż o 81%.

  Czy da się uniknąć wypadków drogowych?


  Jak bardzo niebezpieczne są polskie drogi?


  Najwięcej mówiącą o bezpieczeństwie na europejskich drogach częścią raportu jest ta, która podaje dane o liczbie śmierci na drogach w przeliczeniu na milion mieszkańców. Dane są podane za rok 2017 i zostały zestawione z danymi z 2010 roku. Zobacz w galerii, w którym kraju Europy jest najbezpieczniej na drogach, a w którym wprost przeciwnie. Jak bardzo niebezpieczne są polskie drogi?
  Zobacz galerię

  Źródło: etsc.eu

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY