Polska - USA 3:2 WYNIK NA ŻYWO Polska w Finale mistrzostw świata w siatkówce TRANSMISJA ONLINE + relacja punkt po punkcie

Leszek Jaźwiecki
Polska wygrała z USA w Mistrzostwach Świata w siatkówce
Polska wygrała z USA w Mistrzostwach Świata w siatkówce Sylwia Dąbrowa
Polska wygrała z USA 3:0 (25:22, 20:25, 23:25 25:20, 15:11) i w niedzielnym finale zagra z Brazylią. Polacy wygrali półfinał po tie-breaku. Mecz był prawdziwym horrorem, pełnym emocji. Polscy siatkarze zagrali najlepszy mecz na tych mistrzostwach świata w siatkówce.

Polska wygrała z USA 3:0 (25:22, 20:25, 23:25 25:20, 15:11) i w niedzielnym finale zagra z Brazylią.

ZOBACZ FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA W SIATKÓWCE 2018
POLSKA - BRAZYLIA TRANSMISJA NA ŻYWO + RELACJA PUNKT PO PUNKCIE

RELACJA TOMASZA BILIŃSKIEGO
Reprezentacja Polski kolejny raz dobrze rozpoczęła mecz, wygrywając pierwszego seta. Bardzo dobrze radziła sobie w nim na zagrywce. Wprawdzie zepsuła pięć serwisów, ale miała też cztery asy. Po dwa zaliczyli Fabian Drzyzga i Michał Kubiak. Kiepsko wyglądało za to przyjęcie. Stąd średnie efekty w ataku. W każdym razie liderami w tej partii niezmiennie w naszej drużynie byli Kubiak i Bartosz Kurek. Trzeba jednak dodać, że Amerykanie popełnili aż dziewięć błędów własnych.

W drugim secie Biało-Czerwoni nie serwowali asów, ale za to poprawili przyjęcie i skuteczność w ataku. Tyle że na wyższy poziom w tym ostatnim elemencie wskoczyli rywale. Najwięcej krzywdy zrobił Polakom Taylor Sander. 26-letni przyjmujący zdobył skończył wszystkie siedem swoich ataków w secie. Groźni byli też Matthew Anderson, Aaron Russel i Maxwell Holt. Głównie dzięki nim od stanu 16:14 dla Polski USA doprowadziły najpierw do wyniku 17:21, a seta skończyły wygraną do 22.

Trzecia partia to niemal kontynuacja końcówki drugiej. Polacy przegrywali już 9:15. Znów świetną robotę w ofensywie robili Anderson, Sander i dołączył David Smith. Na dodatek Amerykanie wyczyniali cuda w obronie. Drzyzga starał się znaleźć złoty środek, zaczął rozgrywać do niemal wszystkich Polaków. Dobrą zmianę dał Dawid Konarski. W efekcie Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu 22:22. Seta przegrali jednak do 23.

Wydawało się, że zespół Vitala Heynena złapała wiatr w żagle. Że dobra forma, jaką prezentują w Turynie doprowadzi do remisu w meczu. Od początku odskoczyła rywalom. Dobrą zagrywkę kontynuował Jakub Kochanowski. W defensywie dwoił się i troił Aleksander Śliwka. Mimo pogoni Amerykanów, Polska się nie dała. Mało tego, przetrzymała huraganowy serwis, odpowiedziała tym samym i powiększyła przewagę, wygrywając czwartą partię do 20.

Ostatni set rozpoczął się od popisowej gry Biało-Czerwonych. Byli górą we wszystkich elementach, na dodatek Amerykanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Ogromne wrażenie na rywalach szczególnie robił blok Polaków, po którym piłka lądowała pod nogami atakującemu. Statystyk kadry Robert Kaźmierczak po każdym efektownym punkcie cieszył się razem z kibicami, którzy niemal w całości wypełnili halę, mimo że siedział za boiskiem. Nerwowo podskakiwali rezerwowi. Po 15. punkcie polskiej drużyny, który zdobyła po ataku Kubiaka, wbiegli na parkiet w szaleńczej radości.

Polska - USA - 11:9.

Polska - USA - 11:8. Gonią Amerykanie. Czas dla Polski.

Polska - USA - 6:2.

Polska - USA - 6:1!!!!! Drugi czas dla USA.

Polska - USA - 5:1!

Polska - USA - 4:1! Czas dla USA.

Polska - USA - początek tie-breaka, było 2:0, jest 2:1.

Polska - USA - 25:20, Kurek kończy seta atakiem. Będzie V set!

Polska - USA - 24:19! Piłka setowa. Teraz 24:20.

Polska - USA - 23:19, V set coraz bliżej!

Polska - USA - 22:18 znów Kurek!

Polska - USA - 21:18.

Polska - USA - 21:17 Kurek! Challenge dla Polski.

Polska - USA - 20:17! Czas dla USA.

Polska - USA - 19:17 po ataku Kubiaka.

Polska - USA - 18:16 dla Polski.

Polska - USA - 17:15 i 17:16.

Polska - USA - 16:14. Druga przerwa techniczna.

Polska - USA - 15:13.

Polska - USA - 13:12, przewaga topnieje. Blok w aut. Czas dla Polski.

Polska - USA - 13:10. Polska utrzymuje przewagę.

Polska - USA - 11:9

Polska - USA - 10:6, czas dla drużyny USA.

Polska - USA - 8:6, przerwa techniczna

Polska - USA - 6:4.

Polska - USA - 5:3 dla Polski.

Polska - USA - 3:3, Kurek po bloku.

Polska - USA - IV set już trwa. 1:1.

Polska - USA - 23:25. Kurek atak w aut... 1:2 w setach.

Polska - USA - 23:24.

Polska - USA - 22:23 i 22:24...

Polska - USA - Kubiak atak w blok, aut i 22:22!

Polska - USA - 21:22. Kurek z prawego skrzydła.

Polska - USA - 20:22.

Polska - USA - 19:21, znów uciekają Amerykanie.

Polska - USA - 18:19, ciągle punkt przewagi USA.

Polska - USA - 17:18, był blok!

Polska - USA - 15:18 i 16:18.

Polska - USA - 15:17, znów challenge na korzyść Polski. Czas dla USA.

Polska - USA - 14:17, Konarski atak w aut, ale przydał się challenge. Było po bloku.

Polska - USA - 12:17. Czy da się to jeszcze odrobić?

Polska - USA - 11:16, przerwa techniczna.

Polska - USA - 9:15, Amerykanie w gazie. Znów czas dla trenera Vitala Heynena.

Polska - USA - 9:14, za dużo błędów.

Polska - USA - Kurek zatrzymany i 9:13. Czas dla Polski.

Polska - USA - 9:12...

Polska - USA - 9:11, ciągle prowadzi ekipa USA.

Polska - USA - 7:9, znów dwa punkty straty.

Polska - USA - 7:8, pierwsza przerwa techniczna.

Polska - USA - 7:7, Polacy walczą, blok Kubiaka i as Drzyzgi!

Polska - USA - 3:5, Polska przegrywa.

Polska - USA - w III secie Polska przegrywała 0:2, ale już 2:2.

Polska - USA - 25:20, drugi set dla Amerykanów. jest 1:1

Polska - USA - 24:20 dla USA. Piłka setowa.

Polska - USA - 24:19 dla USA. Piłka setowa.

Polska - USA - Amerykanie prowadzą 22:18.

Polska - USA - 21:18 dla USA.

Polska - USA - 21:17, set ucieka.

Polska - USA - 19:17 dla USA, przerwa dla trenera Polaków.

Polska - USA - było 17:16 dla Polski, ale mamy remis 17:17.

Polska - USA - jest remis 16:16.

Polska - USA - Polska prowadzi 16:14 na drugiej przerwie technicznej!

Polska - USA - jest remis 13:13 i... czas dla USA.

Polska - USA - 12:9 dla dla Amerykanów, czas dla Polski.

Polska - USA - 8:6 dla USA, grę Polaków ciągnie tylko Kurek.

Polska - USA - zaczął się II set. Początek wyrównany - 2:2.

Polska - USA - 25:22! Koniec I seta!

Polska - USA - 24:22...

Polska - USA - 24:21.

Polska - USA - 23:20, ale Kurek ratuje sytuację i jest 24:20!

Polska - USA - 23:19, czas dla Polski.

Polska - USA - atak Kurka i 23:17.

Polska - USA - jest 22:16.

Polska - USA - Amerykanie odrobili trzy punkty, 19:13, ale jest już 20:13.

Polska - USA - 19:10, niesamowite jak Polacy rozbiją ekipę USA!

Polska - USA - po atomowej zagrywce Kubiaka jest 16:10, przerwa techniczna.

Polska - USA - Amerykanie się pozbierali, jest 14:10. Czas dla Polski.

Polska - USA - już 14:7!

Polska - USA - co się dzieje! 12:7 dla Polski po asie Drzyzgi! Znów czas dla USA.

Polska - USA - jest walka, Polska prowadzi 8:6. Przerwa techniczna.

Polska - USA - Polacy prowadzą 6:5! Czas dla trenera USA.

Polska - USA - już lepiej, tylko 5:4 dla USA.

Polska - USA - Amerykanie lepiej wchodzą w mecz, mają 4:1.

Polska - USA - gramy, pierwszy punkt dla Amerykanów, ale szybko 1:1 dzięki atakowi Kurka.

Polska - USA W pierwszym półfinale Brazylia wygrała z Serbią 3:0. Obecnie odgrywane są hymny przed spotkanie Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Takie składy na sobotni mecz

Polakom do awansu wystarczyło wygranie z Włochami tylko jednego seta, ale nie chcieli kalkulować i powtarzali, że zagrają o cała pule. Rozpoczęli spotkanie znakomicie i po 25 minutach prowadzili 1:0. Potem ciśnienie zeszło i i choć stawiali opór wicemistrzom olimpijskim zeszli z parkietu pokonani. Nie miało to jednak znaczenia, bo awans do finału mieli w kieszeni.

Polska - USA Mistrzostwa Świata w siatkówce

Dzisiaj podopieczni Vitala Heynena zagrają o finał z USA. Amerykanie spisują się w tym turnieju znakomicie, wygrywali mecz za meczem, ale w piątek ulegli Brazylii 0:3. Podrażnienie Amerykanie będą trudnym rywalem dla Polaków, zwłaszcza, że Biało-Czerwoni przegrali cztery ostatnie mecze z USA, w tym dwa w tym roku w Lidze Narodów (oba po 0:3)

Polska - USA Kto wygra? WYNIK

Polska - USA Siatkarze SKŁAD

Amerykanie maja bardzo stabilny, zgrany zespół. Ich siła jest bardzo mocna psychika, potrafią szybko zapomnieć o niepowodzeniu, o nie udanej akcji. Podstawowi zawodnicy to Matthew Anderson, Micah Christenson, Taylor Sander, Aaron Russell, Maxwell Holt, David Smith/Daniel McDonnell i Erik Shoji.

Polacy jednak tez potrafili zapomnieć o słabych występach z Argentyną i Francją i wrócili na zwycięski szlak. Są na dobrej drodze do obronienia mistrzowskiej korony, którą wywalczyli cztery lata w Katowicach. Wystarczy wygrać jeszcze dwa mecze. Ba, ale jak to zrobić.

Polacy muszą postawić na dobrą, mocno zagrywkę która odrzuca rywali od siatki. Muszą liczyć też na blok, a w tym elemencie spisują się na prawdę dobrze. Jeśli to zagra, to droga do finału, a potem do złota będzie łatwiejsza.

Mistrzostwa Świata w siatkówce: Statystyki Polaków