Polska sztafeta kobiet piąta podczas MŚ w short tracku w Montrealu

PS
Mateusz Słodkowski
Polska sztafeta kobiet w short tracku zajęła piąte miejsce podczas mistrzostw świata w Montrealu. Dwunasta na dystansie tysiąca metrów była Natalia Maliszewska.

W ostatnim dniu światowego czempionatu łyżwiarzy z krótkiego toru liczyliśmy na udany występ biało-czerwonych w biegu z Węgierkami. W finale B z udziałem dwóch sztafet Polki w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska przejechały przed rywalkami, zajmując ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Z kolei na ćwierćfinale rywalizacji na 1000 metrów zakończyła swój udział w zawodach Natalia Maliszewska. Liderka naszej kadry – sponsorem reprezentacji Polski w short tracku jest PGE Polska Grupa Energetyczna – trafiła do mocno obsadzonego biegu z Koreanką Minjeong Choi i Kanadyjką Kim Boutin. Utrzymująca się z tyłu stawki 26-latka zdecydowała się zaatakować na trzy okrążenia przed metą, ale finiszowała za najgroźniejszymi rywalkami jako trzecia.

Maliszewska w klasyfikacji tego dystansu uplasowała się na dwunastej pozycji. Z kolei Nikola Mazur i Kamila Stormowska uplasowały się odpowiednio na 23. i 26. miejscu.

MŚ w Montrealu były ostatnimi zawodami w tym sezonie. Reprezentanci Polski najprawdopodobniej w połowie maja spotkają się na pierwszym zgrupowaniu do nowego sezonu.