Polska przegrała z Niemcami. O finał zagramy z Francją

Siatkarze reprezentacji Polski mogli pozwolić sobie na porażkę z Niemcami.
Siatkarze reprezentacji Polski mogli pozwolić sobie na porażkę z Niemcami. Arkadiusz Buczyński
Siatkarze reprezentacji Polski przegrali ostatnie grupowe spotkanie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Lepsi w Berlinie okazali się gospodarze zawodów - Niemcy.

Na początku spotkania Biało-Czerwonym wyraźnie zależało na szybkiej wygranej. Grzegorz Łomacz wspólnie z kolegami wygrali pierwszego seta 25:21. W drugiej partii nieoczekiwanie nasi siatkarze przegrali 17:25, a w trzecim secie 22:25. Szkoleniowiec naszej reprezentacji Stephane Antiga postanowił dokonać korekt w składzie i dał szanse gry potencjalnie rezerwowym zawodnikom.

W czwartym secie Biało-Czerwoni wygrali 25:20. W tie-breaku nasi siatkarze ulegli 10:15 i w całym spotkaniu 2:3. W efekcie naszych siatkarzy czeka trudna batalia z Francją o finał. Spotkanie zaplanowane na godz. 19.35.

Polska - Niemcy 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:20, 10:15)
Polska: Kurek (8), Kłos (4), Bieniek (10), Łomacz (1), Kubiak (7), Mika (12), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Żaliński (7), Konarski (13), Wrona (5), Drzyzga, Możdżonek (3) i Buszek (6)
Niemcy: Schwarz (15), Kaliberda (4), Boehme (6), Grozer (8), Kampa (1), Broshog (7), Tille (libero) oraz Steuerwald M. (libero), Fromm, Dunnes (7), Hirsch (17), Strohbach (8) i Steuerwald P. (4)