Polska przegrała z Kubą 0:3. Grał Łomacz

Grzegorz Łomacz słucha cennych uwag drugiego trenera Krzysztofa Stelmacha.
Grzegorz Łomacz słucha cennych uwag drugiego trenera Krzysztofa Stelmacha. Fot. foto.ziolo.eu
Reprezentacja polskich siatkarzy nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się kadrze Kuby w meczu grupy D Ligi Światowej 2010 w łódzkiej hali Atlas Arena, ulegając 0:3. Goście wygrali pewnie spotkanie, jednocześnie odbierając naszej drużynie nadzieje na awans do Final Six.

Podopieczni Daniela Castellaniego z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie potrzebowali dwóch zwycięstw nad Kubańczykami w spotkaniach rozgrywanych w Łodzi, ale już w pierwszym ze spotkań przegrali bardzo dotliwie. Nie pomógł powrót do kadry m.in. pierwszego rozgrywającego Pawła Zagumnego, który dzielił piłkami kolegów wspólnie z Grzegorzem Łomaczem.

Mimo, że w poszczególnych setach Polacy nie odstawali aż tak znacznie od swoich rywali, to popełniali sporo błędów, które ostatecznie kosztowały ich porażkę w trzech setach w punktach do 21, 22 i 24. Miejmy nadzieję, że w niedzielnym spotkaniu z Kubańczykami nasz zespół zaprezentuje się z lepszej strony.

Polska - Kuba 0:3 (21:25, 22:25, 24:26)

Polska: Paweł Zagumny (1), Bartosz Kurek (6), Michał Ruciak (13), Piotr Gruszka (6), Patryk Czarnowski (5), Marcin Możdżonek (3), Piotr Gacek (libero) oraz Michał Bąkiewicz, Daniel Pliński, Zbigniew Bartman (5), Grzegorz Łomacz, Jakub Jarosz (4).

Kuba: Wilfredo Leon Venero (9), Joandry Leal Hidalgo (6), Osmany Camejo Durruty (5), Rolando Cepeda (16), Robertlandy Aties Simon (15), Raydel Hierrezuelo (7), Keibir Guttierez (libero) oraz Fernando Hernandez Ramos, Gustavo Leyva.