Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska Bezgotówkowa. Przedsiębiorcy chętnie biorą bezpłatne terminale. Najwięcej na Śląsku i Mazowszu

AIP
Lucyna Nenow / Polska Press
Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już blisko 15 000 terminali. Prawie połowa terminali jest używana przez przedsiębiorców z województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Pierwszą piątkę zamyka województwo wielkopolskie. Wśród przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa najwięcej jest przedstawicieli sektora handlowo-usługowego.

- Naszym celem jest pełne, faktyczne równouprawnienie rożnych form płatności stosowanych na rynku – czyli żeby w każdym polskim sklepie, kiosku, taksówce czy innym przedsiębiorstwie, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, można było zapłacić kartą, smartfonem lub innymi nowoczesnymi formami płatności na równi z gotówką - powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. Bezgotówkowe formy płatności przynoszą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom obrotu gospodarczego – konsumentom, przedsiębiorcom, a w konsekwencji całej gospodarce.

To już przesądzone: nowe kodeksu pracy 2018 nie będzie. Ale urlop na żądanie i gotówkę za godziny nadliczbowe odbiorą jeszcze szybciej i skuteczniej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij w ten tekst, a dowiesz się wszystkiego!

Płatności bezgotówkowe zwiększają przejrzystość obrotu gospodarczego, tym samym zwiększają szanse uczciwych przedsiębiorców. Nowoczesne rozwiązania bezgotówkowe i cyfrowe podnoszą konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw - w ten sposób pozwalają na rozpędzenie koniunktury gospodarczej.

Płatności bezgotówkowe to wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli i wprowadzenie równouprawnienia różnych form płatności. Polacy polubili płatności bezgotówkowe, ponieważ są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Pozwalają również oszczędzać czas. Dlatego posiadanie terminala płatniczego staje się już standardem, którego zapewnienia oczekuje się od sprzedawcy.

Płatności bezgotówkowe to realne korzyści dla przedsiębiorców. Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty.

W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.
Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Od 1 kwietnia zmienia się wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe. ZUS powinien o nowej stawce poinformować każdego płatnika do 20 kwietnia. Jeśli chcesz wiedzieć kto zyska, a kto zapłaci więcej, po prostu kliknij w ten tekst!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polska Bezgotówkowa. Przedsiębiorcy chętnie biorą bezpłatne terminale. Najwięcej na Śląsku i Mazowszu - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki