Półmaraton dla Ukraińców, Dąbrowski tuż za podium (zdjęcia i wideo)

A. Dobkowski
Przemysław Dąbrowski finiszował tuż za podium.
Przemysław Dąbrowski finiszował tuż za podium. A. Dobkowski
Ukrainiec Mykhaylo Iveruk wygrał XIX Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski, który w niedzielę rozgrywany był na ulicach Ostrołęki. Pokonanie ponad 20 km trasy zajęło zwycięzcy biegu 1:06:46.

XIX Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski

Drugi na mecie zameldował się również Ukrainiec Sergii Okseniuk z czasem 1:06:50, a trzeci jego rodak Sergii Marchuk z wynikiem 1:07:53. Tuż za podium z rewelacyjnym czasem znalazł się Przemysław Dąbrowski z Borawego z rezultatem 1:08:15.

- Jestem bardzo szczęśliwy z mojego osiągnięcia i świetnego wyniku, jaki udało mi się osiągnąć - mówił na mecie Przemysław Dąbrowski, który otrzymał specjalną nagrodę od "Tygodnika Ostrołęckiego".

W pierwszej dziesiątce półmaratonu znalazło się jeszcze trzech Ukraińców i Białorusin. Na starcie biegu stanęło 205 zawodniczek i zawodników, z czego blisko siedemdziesiąt z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Dystansu nie ukończyło zaledwie sześciu uczestników biegu.

Zapraszamy do obejrzenia finiszowych metrów najlepszych zawodników i galerii zdjęć z trasy biegu. Wyniki poszczególnych kategorii i zdjęcia z wręczenia nagród jutro w naszym serwisie.