Polki przegrały z Włoszkami, grała Marciniak

Marzena Marciniak to przykład dla rozpoczynających grę w koszykówkę, iż ciężką pracą można osiągnąć sukces. Fot. Archiwum
Kolejne spotkanie w barwach reprezentacji Polski zaliczyła wychowanka ostrołęckiej Unii Basket Marzena Marciniak. Tym razem wystąpiła w spotkaniu przeciwko Włoszkom.

Była to druga porażka w trzecim spotkaniu towarzyskim reprezentacji Polski kobiet do lat 20 podczas wyjazdowego sparingów naszej kadry. O wysokiej porażce biało - czerwonych zadecydowała czwarta kwarta przegrana 10:25. Przez 30 minut oba zespoły toczyły wyrównaną walkę pomimo faktu, że już w pierwszej połowie spotkania z boiska musiała zejść Małgorzata Misiuk, która doznała stłuczenia mięśnia czworogłowego uda, na domiar złego kontuzji doznała również Dorota Mistygacz - informuje PZkosz.

Marzena Marciniak w spotkaniu zagrała kilka minut i oprócz zanotowanych na swoim koncie kilku zbiórek i asyst, zdobyła również dwa punkty. Kolejne spotkanie Polki rozegrają z Hiszpankami, a najważniejszym sprawdzianem w tym roku będą Mistrzostwa Europy.

Włochy - Polska 64:42 (14:11, 9:9, 16:12, 25:10)