Polki pokonały Izrael z Bałdygą w składzie

Paulina Bałdyga wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji na Ligę Europejską.
Paulina Bałdyga wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji na Ligę Europejską. D. Stoński
Siatkarki reprezentacji Polski pokonały po zaciętej konfrontacji w wyjazdowym meczu Ligi Europejskiej Izrael 3:2.

Podopieczne trenera Wiesława Popika wyraźnie nie mogły się zgrać i utrzymać równej dyspozycji przez całe spotkanie. W pierwszym secie gospodynie wygrały 25:20. W kolejnej odsłonie meczu lepsze okazały się nasze siatkarki 25:21.

W trzecim secie ponownie Izrael wyszedł na prowadzenie, ale w kolejnych partiach Biało-Czerwone zdobiły wszystko, co w ich mocy, aby odnieść zwycięstwo. Wygrane 27:25 i 15:10 dały naszej drużynie cenną wygraną.

Kolejne spotkanie naszych siatkarek już w sobotnie popołudnie, 1 sierpnia.

Izrael - Polska 2:3 (25:20, 21:25, 25:22, 25:27, 10:15)
Izrael: Gluck (7), Starikov (10), Peham (4), Devash (17), Zur (16), Kolnogorov (13), Zinober (libero) oraz Peham, Saada, Stein (1) i Shebotarov
Polska: Śmieszek (1), Grajber (18), Ganszczyk (11), Wawrzyniak (11), Bociek (4), Michalewicz (1), Borek (libero) oraz Twardowska (12), Pacak (11), Bimkiewicz (16) i Bałdyga (2)