Polki lepsze od Litwinek, ale bez Marciniak

Tym razem Marzena Marciniak nie pojawiła się na parkiecie.
Tym razem Marzena Marciniak nie pojawiła się na parkiecie. Fot. A. Dobkowski
Z dalekiej podróży wróciła reprezentacja Polski kobiet do lat 20. Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego przegrywały z Litwą już 32:47 w połowie trzeciej kwarty, aby po znakomitej czwartej odsłonie wygrać 67:60.

Polki dobrze rozpoczęły spotkanie prowadząc 9:6, ale pierwszą kwartę minimalnie 16:14 wygrała Litwa. W drugiej odsłonie rywalki biało - czerwonych uzyskały 7 punktów przewagi (29:22), które udało im się utrzymać do przerwy.

Na początku trzeciej odsłony Litwa po skutecznych akcjach w ataku odskoczyła na 15 punktów (47:32). Od tego momentu nasz zespół poderwał się do ataku notując run 12:0 i już na początku czwartej kwarty było tylko 47:44 dla Litwy. Ostatnia kwarta należała zdecydowanie do Polek zwycięstwo 25:13 dało biało - czerwonym wygraną w całym spotkaniu 67:60.

Jutro Polska zagra z Rosją, początek spotkania o 18:15.

Litwa - Polska 60:67 (16:14, 17:12, 14:16, 13:25)
Polska: Misiuk 20, Jasnowska 14, Ziętara 9, Śnieżek 7, Kuras 6, Idziorek 4, Mistygacz D. 2, Szczepanik 2, Cebulska, Mistygacz M. 0, Marciniak nie gra