Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci będą pilnować porządku

mch
- Generalnie 1 listopada nie przewidujemy żadnych zmian w organizacji ruchu w Przasnyszu - powiedział nam Tomasz Łysiak, zastępca komendanta powiatowego policji w Przasnyszu.

Cmentarz w Przasnyszu jest tak usytuowany, że można do niego swobodnie dojechać z kilku stron. W przypadku powstania chwilowych trudności z przejazdem ulicami wokół cmentarza organizacją ruchu zajmą się policjanci, aby zlikwidować na przykład korki. Wokół cmentarza w centrum miasta powstanie na pewno problem z parkowaniem aut.
- Nie ma tam zbyt wielu miejsc parkingowych, dlatego lepiej jest zostawić samochód na osiedlu Orlika lub osiedlu Starzyńskiego i tę niewielką odległość pokonać pieszo - mówi Tomasz Łysiak. - Większość przasnyszan woli na cmentarz przyjść niż przyjechać. Natomiast parking wokół cmentarza komunalnego jest wystarczający, aby pomieścić wszystkich dojeżdżających do tego miejsca.
Od kilku lat policja w całym kraju organizuje na Święto Zmarłych akcję pod nazwą "Znicz".
- Akcja ta rozpocznie się 29 października i potrwa do 2 listopada - mówi Łysiak. Zwiększy się liczba patroli, głównie w okolicach cmentarzy w całym powiecie przasnyskim. Praktycznie przy każdym cmentarzu będzie patrol policji. Szczególną uwagę będziemy zwracać na bezpieczeństwo pieszych, których ruch znacznie się zwiększy - zapewnia Łysiak. - Kierowcy, którzy nie będą dostosowywać prędkości czy stylu jazdy do warunków w tych miejscach, będą ostrzegani lub karani przez policjantów. Podobnie będzie z łamaniem przepisów zakazu parkowania, parkowania na trawnikach i miejscach, gdzie pojazd taki mógłby stworzyć zagrożenie a został tam postawiony tylko dlatego, aby właściciel miał auto bliżej cmentarza.
Tegoroczne Święto Zmarłych przedłuży weekend o jeden dzień, dlatego chętniej będziemy odwiedzać groby i rodzinę mieszkających w znacznej odległości od nas.
- Chciałbym zaapelować do mieszkańców, którzy na te kilka dni opuszczają swoje mieszkania o zwrócenie szczególnej uwagi na zabezpieczenia mieszkań i mienia - mówi Łysiak. - Zazwyczaj w okresie świątecznym zwiększa się liczba włamań i kradzieży. Dobrze jest więc poprosić sąsiada o zainteresowanie się domem podczas naszej nieobecności. Często łupem złodziei padają również przedmioty pozostawione w autach w okolicach cmentarzy. Policja będzie oczywiście zwracała szczególną uwagę na zaparkowane wokół cmentarzy samochody, aby nie dopuścić do włamań i kradzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki