Polakowski wicemistrzem Polski. Zobacz bieg po srebrny medal (wideo)

Trener Krzysztof Tyszka jest dumny z osiągnięcia Pawła Polakowskiego.
Trener Krzysztof Tyszka jest dumny z osiągnięcia Pawła Polakowskiego. A. Dobkowski
Reprezentant OKLA Ostrołęka Paweł Polakowski wywalczył srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczny trenera Krzysztofa Tyszki finiszował na drugim miejscu w biegu na 1500 metrów z czasem 3:57.25.

Medal zawodnika ostrołęckiego klubu przez rywali odbierany był z zaskoczeniem, bo Paweł Polakowski nie należał do grona faworytów. Zarówno sam zawodnik, jak i jego szkoleniowiec wierzyli jednak mocno w zdobycie medalu.

- Poprzedni sezon nie był dla nas udany, Paweł chorował i nie był wstanie osiągnąć optymalnej dyspozycji - podkreśla trener Krzysztof Tyszka. - Teraz nie ukrywam, że spodziewaliśmy się dobrego wyniku i robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wywalczyć medal. Poprawiliśmy mentalnie przygotowanie, dopisała forma i zdrowie u mojego podopiecznego. Paweł miał stworzone dobre warunki do przygotowań, zaliczył dodatkowy obóz podczas przygotowań, wystartował również w mityngu w Łodzi. Nie ukrywam, że z odpowiednią formą trafiliśmy właśnie na mistrzostwa.

Złoto wywalczył Damian Rudnik (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice) - 3:55.76, srebro Paweł Polakowski (OKLA Ostrołęka) - 3:57.25, a po brąz siegnął Wojciech Sowik (MLUKS Rawa Mazowiecka) - 3:58.50. Cała trójka poprawiła swoje rekordy życiowe.

W zawodach o medal walczyła również zawodniczka OKLA Magdalena Żebrowska. W konkursie skoku w dal zawodniczka prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego zajęła szóste miejsce, z najlepszym w tym sezonie wynikiem 5,61 m. Do miejsca na podium zabrakło utalentowanej zawodniczce zaledwie osiem centymetrów. Rywalizację zdecydowanie wygrała Joanna Kuryło (MKS MOS Wrocław) - 5.92 m.

Magdalena Żebrowska wystartowała również w sprincie na 200 metrów, gdzie poprawiła halowy rekord życiowy - 26,65 s. Wynik ten dał zawodniczka OKLA Ostrołęka piętnastą lokatę.

W zawodach nasze miasto reprezentowali również lekkoatleci UKS Siódemka. Najlepiej z nich zaprezentowała się Martyna Budziłek, która w biegu na 3000 m z czasem 10:53,00 uplasowała się na szóstej pozycji. W konkursie trójskoku juniorów młodszych Konrad Zygmunt i uplasował się na ósmej pozycji z nowym rekordem życiowym 13,05 m. Trzeci z reprezentanów UKS Siódemka Daniel Gadmowski w biegu na 2000 m juniorów młodszych z wynikiem 6:14.61 wywalczył siedemnaste miejsce.