MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polagra-Premiery 2016 zakończone. Podsumowanie targów w Poznaniu [zdjęcia, wideo]

Redakcja
- Obecny kształt Targów Polagra-Premiery to efekt ciężkiej pracy zarówno ze strony nas jako organizatorów, jak i wystawców, mediów branżowych, związków oraz stowarzyszeń – mówi Jakub Patelka. - To sukces dla całej branży rolniczej - komentuje dyrektor targów. W tym roku imprezę odwiedziło 45 363 osób.

 

Targi otworzyli m.in. Jacek Bogucki, sekretarz stanu, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi z Przemysławem Trawą, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pojawiło się 9 związków i stowarzyszeń rolniczych.

Na 56 tys. mkw. pomieściło się 380 wystawców, 500 marek, 200 przedstawicieli mediów, 38 produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP.

 

- W tegorocznej odsłonie wydarzenia odnotowaliśmy liczny udział specjalistów z branży rolniczej, a także indywidualnych odbiorców maszyn, urządzeń i usług rolniczych – zapewnia Jakub Patelka. - Dla wszystkich uczestników Targów POLAGRA-PREMIERY cztery dni pełne były intensywnej pracy. Wystawcy przeprowadzili wiele rozmów biznesowych, udzielali porad, opowiadali o najnowszych produktach. Zwiedzający natomiast poszukiwali odpowiednich dla siebie ofert i brali udział w licznych seminariach - dodaje.

Polagra-Premiery 2016 zakończone. Podsumowanie targów w Poznaniu [zdjęcia, wideo]

- Polagra-Premiery to targi, które warto odwiedzić. Cała branża skupiona jest w jednym miejscu. To impreza porównywalna z wydarzeniami zagranicznymi na przykład w Hanowerze - uważa Grzegorz Bardowski, uczestnik drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony". 

 

W czasie 4 targowych dni odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie”.

 

Nasze relacje z Polagra-Premiery 2016:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Polagra-Premiery 2016 zakończone. Podsumowanie targów w Poznaniu [zdjęcia, wideo] - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki