0 1 połowa

Cracovia

0

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Po bramce rezerwowego Kamila Drygasa Pogoń Szczecin pokonuje Cracovię (1:0). Dla "Pasów" to szósta (!) porażka z rzędu.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Michała Helika! Za "stempel" na nodze Kamila Drygasa.

• Goście grają na chaos. Na nic.

• Szymon Marciniak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Tymczasem za stadionem...

"Portowcy" coraz bliżej zwycięstwa

• Miękkie dośrodkowanie Cornela Rapy na bliższy słupek. Radzą sobie jednak gospodarze.

• Coraz mniej czasu zostaje gościom na wywalczenie co najmniej punktu. Zdążą?

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Kosta Runjaić. Za dyskusje.

• Kamil Drygas pospieszył się ze strzałem. A tak ciekawie zapowiadała się akcja Pogoni. Do tego momentu...

• 11/2 Strzały/strzały celne 10/3

• Seria rzutów rożnych. Obie drużyny są jednak czujne w defensywie.

• Sebastian Strózik zastępuje Floriana Loshaja.

• W odpowiedzi z ostrego kąta uderzył Rafael Lopes. Na tablicy wyników wciąż "jedynka" po stronie Pogoni i "zero" u Cracovii.

• Gospodarze nie chcą grać zachowawczo jak wczoraj Górnik (prowadził 2:0, ale tylko zremisował z Lechią 2:2) i dąży do podwyższenia prowadzenia. Tomasowi Podstawskiemu brakowało jednak niewiele, by skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rzutu rożnego.

• Dawno nie było kartki i... jest. "Żółtko" na koncie Floriana Loshaja.

• I ostatnia roszada w Pogoni. 19-letni Maciej Żurawski wchodzi za Sebastiana Kowalczyka.

• Próbę Tomasa Vestenicky'ego należałoby przemilczeć. Od bramki Dante Stipica.

• Milan Dimun zastępuje Janusza Gola.

• Próba akcji zaczepnej Cracovii spaliła na panewce. Dante Stipica wznawia grę od bramki.

• Hubert Turski zastępuje Michalisa Maniasa.

• Michalis Manias na spalonym.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Schodzi Ivan Fiolić, wchodzi Tomas Vestenicky.

• Składny atak pozycyjny "Portowców" z przeniesieniem ciężaru gry na lewą stronę. Tam zagraniem bez przyjęcia Ricardo Nunes "uruchomił" Marcina Listkowskiego, który centruje na dalszy słupek, skąd z kilku metrów Kamil Drygas uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!!!

• Pelle van Amersfoort w roli prawoskrzydłowego chciał dośrodkować w pole karne. Fałszem. Piłka wyszła poza linię końcową.

• To powinien być gol dla "Pasów"! Dante Stipica zdołał jednak odbić piłkę po strzale z bliskiej odległości!

• Kamera uchwyciła zmianę nastroju u Michała Probierza. Z nieba do piekła dosłownie w kilka sekund.

• PO WERYFIKACJI VAR GOL DAVIDA JABLONSKY'EGO NIE ZOSTAŁ UZNANY!

Na powtórce analitycy dopatrzyli się pozycji spalonej defensora Cracovii!

• Kamil Drygas zmienia Huberta Matynię.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się przed bramką Dante Stipicy. Piłka odbijała się jak w pinballu, aż w końcu David Jablonsky zdołał skierować ją do siatki!

• Chcąc zaprzeczyć moim słowom, piłkarze Michała Probierza ruszyli prawą flanką i wywalczyli aut na wysokości pola karnego Pogoni. Po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskakuje Jakub Bartkowski.

• Atak pozycyjny "Pasów". Przyjezdni nie kwapią się do nasilenia ataku/ataków.

• Dobre podanie Janusza Gola do Thiago, który przyjęciem piłki chciał zgubić rywala. Za mocno wypuścił sobie piłki.

• Czas na drugą połowę! Oby były emocje i gole!

Obie strony przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Sergiu Hanca z przesłaniem do kolegów

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Cracovia. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron? Pełna pula czeka.

• Trzeba przyznać, że niewiele działo się w pierwszej połowie. Dogodnych okazji jak na lekarstwo, chaos, i niedokładność,. Trzeba to trochę usprawiedliwić brakiem rytmu meczowego i zgrania. Może w drugiej połowie zacznie się coś dziać?

Przekonamy się o tym za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej (przeciętnej) połowy. Pogoń 0, Cracovia 0.

• I kolejny (trzeci) korner dla Cracovii. Po centrze z narożnika pewnie interweniuje bramkarz Pogoni.

• O proszę. Z dystansu huknął Rafael Lopes, którego strzał z trudem na korner sparował Dante Stipica!

• Obie ekipy jakby bały się zaatakować. Czekają na przerwę. Zostały jeszcze 4 minuty regulaminowego czasu gry.

• Cornel Rapa strzela. Dante Stipica broni. Przynajmniej mamy kolejny celny strzał. Przyda się do statystyk.

• Do dośrodkowania Ricardo Nunesa wysoko wyskoczył Sebastian Kowalczyk. Wydaje się, że bardzo "wszedł" pod piłkę - przeniósł ją wysoko nad poprzeczką.

• Zawodnicy jakby nie byli przyzwyczajeni do gry przy pustych trybunach (i dopingu z playbacku). Mocno wpływa to na odbiór spotkania oraz poczynań zawodników.

• Niezłe uderzenie z dystansu Ivana Fiolicia. Brakowało troszeczkę do bramki Dante Stipicy.

• Grają, walczą, ale (jeszcze) nie strzelają

• Marcin Listkowski przejmuje piłkę na 25. metrze i balansem ciała "gubi" Floriana Loshaja. Szybka asekuracja Davida Jablonsky'ego przerywa ciekawie zapowiadającą się akcję Pogoni.

• Pojedynek jeden na jeden Huberta Matyni z Cornelem Rapą. Górą Rumun.

• 44% Posiadanie piłki 56%. Za to w strzałach na bramkę niewielka przewaga gospodarzy (1:0). Czekamy "tylko" na gole.

• Więcej fauli i kartek niż składnych akcji w pierwszych 20 minutach spotkania. Szymon Marciniak notuje nazwisko Michalisa Maniasa.

• Wydaje się, że jest wszystko w porządku z kapitanem "Portowców". Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Sebastian Kowalczyk.

• Zupełnie nieudany strzał Santeriego Hostikki. Miał czas, więc powinien się bardziej postarać.

• "Żółtkiem" upomniany Marcin Listkowski.

• Michal Pesković bez wysiłku łapie piłkę po uderzeniu Ricardo Nunesa.

• Żółta kartka dla koncie Michała Helika. Brzydki faul na Marcinie Listkowskim.

• A teraz było groźnie pod bramką gospodarzy! Cracovia szybko wznowiła grę z autu i po dośrodkowaniu z prawej strony sam w "szesnastce" David Jablonsky pudłuje!

• Z dużej chmury nawet nie pokropiło. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• I teraz korner dla Pogoni. Piłkę w narożniku ustawia Hubert Matynia...

• Z kontrą wyszli teraz "Portowcy". Uderzenie Marcina Listkowskiego było dalekie od ideału. I celu.

• W odpowiedzi David Jablonsky wyskakuje najwyżej do centry z rzutu wolnego. Uderza głową obok bramki.

• Na przebojowy rajd lewą flanką zdecydował się Hubert Matynia. Mimo asysty obrońcy "Pasów" zdołał zagrać płasko, niemal z linii końcowej, na bliższy słupek, ale żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

• W odpowiedzi atak Cracovii nie przynosi zagrożenia. Dante Stipica wznawia grę z"piątki".

• Od razu laga na lewe skrzydło na Huberta Matynię. Szymon Marciniak opatrzył się jednak faulu zawodnika Pogoni.

• Na gwizdek ze środka zaczynają gospodarze!

• Przy Szymonie Marciniaku są już Sebastian Kowalczyk i Rafael Lopes...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Cracovia triumfowała przed własną publicznością po bramkach Cornela Rapy i i Rafaela Lopesa.

A kiedy ostatnio udało się jej wywieźć ze Szczecina komplet punktów? Miało to miejsce 10 marca 2018 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Krzysztof Piątek, Oleksiej Dytyatev i Kamil Drygas, który skierował piłkę do własnej siatki.

• Skład Pogoni Szczecin

• W poprzedniej kolejce Pogoń uległa Zagłębiu Lubin 0:3. Mając na koncie 41 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli. Tyle samo ma będąca "piętro" wyżej Jagiellonia (dzisiaj remis z Wisłą Płock 2:2), a po 42 punkty mają Lechia i... Cracovia.

"Pasy" mają za to bardzo zły bilans. Ostatnie 5 spotkań to komplet... porażek. Niemniej do Lecha i Śląska strata jest niewielka (po "oczku"), ale za to Piast ma 49 punktów, a Legia - 54.

• Tak graficznie prezentuje się skład gości

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Bursztyn - Cibicki, Dąbrowski, Drygas, Frączczak, Stec, Triantafyllopoulos, Turski, Żurawski.

Rezerwowi Cracovii: Hrosso - v, Diego, Dimun, Dytyatev, Lusiuz, Pik, Rakoczy, Strózik, Vestenicky.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka odsyłam do zapowiedzi:

• Relację NA ŻYWO z tego starcia poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• 20 minut - tyle dzieli nas do ostatniego sobotniego spotkania 28. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Cracovią!