Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podwawelska nie z Ostrołęki

(epe)
Stoisko mięsne w „Zielonym Markecie” w Ostrołęce
Stoisko mięsne w „Zielonym Markecie” w Ostrołęce Fot. E. Pyśk
W ostrołęckich sklepach nie można już kupić wędlin produkowanych w Zakładach Mięsnych Ostrołęka. Powstałą na rynku lukę skutecznie zapełniają inne firmy wędliniarskie.

Stoisko mięsne w "Zielonym Markecie" w Ostrołęce

(fot. Fot. E. Pyśk)

- Bierzemy wędliny od różnych zakładów mięsnych - mówi ekspedientka ze sklepu patronackiego ZM Ostrołęka na pasażu handlowym przy ul. Prądzyńskiego. Choć ZM zakończyły produkcję, sklep dalej pracuje pod logo firmy. - Nie mamy jednego, stałego dostawcy.
Podobną opinię wyraża Grzegorz Waszczak, kierownik "Zielonego Marketu" przy ul. Goworowskiej w Ostrołęce.
- Nie mamy już wędlin z "Ostrołęki" - mówi Grzegorz Waszczak. - Zostały nam jedynie konserwy, które braliśmy z magazynów. Kupujemy wędliny od różnych producentów, nie mamy stałego dostawcy. Wcześniej też nie było tak, że wędliny pochodziły wyłącznie z ZM Ostrołęka. Stanowiły większość, ale mieliśmy wędliny z różnych firm.
Specjalnej różnicy nie widzą natomiast klienci.
- Ważne, żeby było świeże i smaczne - usłyszeliśmy od klientki jednego ze sklepów. - Nie interesuje mnie, skąd pochodzi wędlina. Nie widzę też specjalnej różnicy w cenie.
Działający w Ostrołęce od kilku miesięcy sklep firmowy zakładu Mościbrody prowadzi w mieście jedynie sprzedaż detaliczną, nie dostarcza hurtowo wędlin, ale odczuwa zwiększony ruch w interesie.
- Po tym, jak ZM Ostrołęka zaprzestały produkcji, mamy więcej klientów - ocenia Jacek Uściłowski, przedstawiciel ZM Mościbrody w Ostrołęce.
- Odnotowujemy wzrost produkcji, ale nie można mówić, że to z powodu zaprzestania produkcji przez zakład w Ostrołęce - mówi Leszek Lenart z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych. - Mamy widoczny wzrost sprzedaży, ale powodem jest jakość naszych wędlin. Ponadto, nigdy nie prowadziliśmy żadnej polityki przeciwko ZM Ostrołęka, więc nie ma dla nas znaczenia, że nie produkują.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki