MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podatki w 2005 roku

as
Nad podatkami na 2005 rok radni Przasnysza debatowali 2 grudnia. Wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie. W przyszłym roku w Przasnyszu wzrosną podatki za handel płodami rolnymi i od nieruchomości.

Za psa. Za posiadanie jednego psa w Przasnyszu trzeba będzie w 2005 roku zapłacić 20 zł. Tym samym, psia opłata pozostała bez zmian.
Za handel. Rewolucji nie będzie także w opłatach targowych obowiązujących na terenie Przasnysza. Uchwalona 2 grudnia przez radnych podwyżka dotyczy tylko sprzedaży płodów rolnych. Opłata za sprzedawanie ich z przyczepy wzrosła z 7 zł do 10 zł. Pojawiła się także kategoria sprzedawania płodów rolnych z samochodu. Dzienna stawka dla takiego handlowania to 15 zł. Inkasowaniem opłat zajmować się będzie Andrzej Jeznach - jego wynagrodzenie wyniesie 5 proc. od pobranych opłat.
Od nieruchomości i gruntów. W 2005 roku podatki od nieruchomości w Przasnyszu wzrosną średnio o 3 proc. Roczny podatek od gruntów: związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania gruntów i budynków, wyniesie 66 gr za m kw. powierzchni; pod jeziorami, gruntami zajętymi na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych - 3,52 zł od 1 ha powierzchni; pozostałych - 17 gr od m kw. powierzchni.
Podatek od budynków lub ich części: mieszkalnych - 54 gr od m kw. powierzchni użytkowej; związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 16,50 zł od m kw. powierzchni użytkowej; zajętych na prowadzenie działalności w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - 7,90 zł od m kw. powierzchni użytkowej; zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych - 3,61 zł od m kw. powierzchni użytkowej; pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego - 5,35 od m kw. powierzchni użytkowej.
Podatek od budowli służących do oczyszczania ścieków wyniesie 1,5 proc. ich wartości, a od budowli pozostałych - 2 proc. ich wartości.
Od podatku zwolnione będą budynki i grunty będące własnością gminy i będące we władaniu gminy (urząd miasta, dom kultury itp.) oraz budynki mieszkalne albo ich części wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki