Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pod okiem radnych i policji

(as)
Na sesji Rady Miejskiej 28 marca ustalono nazwiska radnych, których zadaniem będzie obserwacja przetargów ogłaszanych przez Urząd Miasta.

Na obserwatorów wyznaczono Ryszarda Łakotę, przewodniczącego komisji rozwoju i handlu oraz Tadeusza Kuligowskiego, przewodniczącego komisji inwentaryzacyjnej. Radni zdecydowali też o przeznaczeniu sześciu tysięcy złotych na dodatkowe patrole piesze policjantów na osiedlu Orilka.
Miejscy radni postanowili też pożyczyć 811 tys. zł na termomodernizację Zespołu Szkół nr 3a. Po zaciągnięciu pożyczek, kwota przeznaczona na docieplenie ZS nr 3 wzrośnie w tym roku do 1,3 mln zł. Na dodatkowe środki złoży się: kredyt z Banku Ochrony Środowiska (416 tys. zł) i pożyczka z WFOŚiGW (395 tys. zł). Kredyt będzie spłacany z wpływów z podatków od nieruchomości i z wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych. Kredyt będzie spłacony w ciągu pięciu lat, poczynając od października 2003 roku. Pożyczka zostanie sfinansowana z podobnych źródeł, ale jej spłata zostanie rozłożona na pięć lat poczynając od 2004 roku. W obu przypadkach zabezpieczeniem dla pożyczkodawców jest weksel in blanco podpisany przez burmistrza.
- Maksymalne oprocentowanie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu wyniesie 4 proc. w stosunku rocznym - wyjaśnia Zofia Zatońska, skarbnik miasta. - Po zmianach deficyt budżetowy Przasnysza zwiększył się o kwotę zaciągniętych pożyczek i wyniesie 1,2 mln zł. Luka w miejskich finansach zostanie pokryta pożyczkami, kredytami i przychodami z prywatyzacji majątku miasta, m.in. ze sprzedaży jednej z działek przy ul. Makowskiej i lokalu użytkowego przy ul. Rynek 16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki