Pochmara poprowadzi PiT. Rekrutacja zakończona

Redakcja
Udostępnij:
Justyna Pochmara zostanie nowym podinspektorem ds. kultury, kultury fizycznej i turystyki w wydziale promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego. Najlepiej wypadła podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zdobyła najwięcej punktów.

Pochmara będzie się zajmowała obsługą Punktu Informacji Turystycznej, który znajduje się w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie. Osoba na stanowisko podinspektora musiała m.in.: mieć wyższe wykształcenie - najlepiej w kierunku turystyki, ale nie musiała mieć stażu pracy. Powinna znać podstawowe akty prawne z zakresu turystyki, biegle obsługiwać komputer i na poziomie podstawowym znać język angielski.
Głównymi zadaniami podinspektora będzie udzielanie informacji turystycznej, przygotowywanie materiałów promocyjnych gminy, prowadzenie ewidencji bazy noclegowej, współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, reprezentowanie gminy na targach i giełdach turystycznych, prowadzenie biblioteki turystycznej i strony internetowej o profilu turystycznym.

Pierwszy nabór na to stanowisko trwał do 2 lipca. Swoje oferty złożyło 29 osób. 12 z nich nie spełniło wymogów formalnych i nie przeszło pierwszego etapu konkursu. Pozostałych 17 osób uczestniczyło w rozmowach kwalifikacyjnych. Wówczas nie wybrano pracownika. Burmistrz ogłosił kolejny nabór. Do konkursu zgłosiło się około 30 osób, z tego 24 zostały zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Przewodniczącym komisji był zastępca burmistrza, Adam Warpas. Justyna Pochmara uzyskała najwyższą liczbę punktów na rozmowie.

Adam Warpas przyznaje, że był zadowolony z prezentacji i poziomu kandydatów. Burmistrz Grzegorz Nowosielski zaakceptował kandydaturę Justyny Pochmary.
Wiceburmistrz Warpas nie ukrywa, że chciałby, by Justyna Pochmara zaczęła pracę, jak najszybciej. Dodaje, że szukano osoby, która zajmie się nie tylko turystyką, ale też sportem i wydarzeniami kulturalnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gong
Pituś - ty lepiej pilnuj swojej żony, bo założę się, że nie wiesz, czyją jest kochanką
P
Pitu, PITu
Idę o zakład, ze to Marek pisze te wszystkie peany na rzecz swojej kochanki Pochmarki..
a
anonim
Papier przyjmie wszystko a komisja wszystko sprawdzi. I tak ma być.
W
Właśnie,
właśnie. Papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie.
A
Ann
Uczestniczka wielu spływów kajakowych, rajdów rowerowych, motocyklowych i pieszych. Krajowych i zagranicznych. Wszystko się zgadza. Papiery dostarczone.
A
Antomina
Na pewno przyciągnie ich Pani Pochmara, najlepsza (?) z 30 kandydatów, aktywna uczestniczka rajdów rowerowych i motocyklowych, spływów kajakowych i pieszych wędrówek. Wyszków będzie potęgą turystyczną!
A
Antoni
Turystów? Nie ma tu ich i raczej nie będzie. Porozmawiajcie o nich z p. Cabajem. Chyba dlatego zakres obowiązków został poszerzony daleko poza mżonki o turystach w Wyszkowie.
d
do Ann
A takze umiejetnosc przyciagania turystow serdecznym usmiechem?
p
phi
Ciekawa rzecz, na którą Marek Świtalski zwrócił uwagę, to podział pieniedzy pomiędzy Nowego Wyszkowiaka, Wyszkowiaka i Głos Wyszkowa. Ta dysproporcja między NW a resztą jest żenujaca. Niczym nie uzasadniona.

nie ma się czym podniecać, bo dane sa nieprawdziwe, najwyrazniej zona p. switalskiego nie potrafi czytać ze zrozumieniem
A
Ann
Konkurs był po to abyś (AA) mógł i ty w nim startować. Jak w całym cywilizowanym świecie spełnienie wymagań niczego jeszcze nie gwarantuje. Spełniło je ponad dwadzieścia osób a wybrana mogła być tylko jedna. Najlepsza! Biorąc pod uwagę wykształcenie, doświadczenie i motywację.
A
AA
To po co był konkurs? Dlaczego nie zatrudniono od razu pani Pochmary, tylko zabrano czas wielu zainteresowanym?
M
Marcin
Tak jak sugerujesz, pytania to jedna wielka niewiadoma. nie one zadecydowały o wyborze. I bardzo dobrze.
d
do Marcina
Czy wiadoo ci, jaką wizję miała Justyna Pochmara? Czy w ogóle pytano ją o wizję, bo pytania nie były jednakowe dla wszystkich.
M
Marcin
I ja startowałem. O pytaniach powiem tylko tyle, że chyba nie one były najważniejsze. Idealną rzeczą jest to, że swoją motywację można wyrazić na piśmie. To właśnie motywacja oraz dobre papiery zadecydowały o wygranej. Zapytano mnie o wizję, a ja się pogubłem. Nie byłem na to przygotowany. Myslałem, ze zapytają mnie o zabytki. Jakaś kobieta wyuczyła się wszystkich zwierzątek a w niektórych przypadkach ich łaińskich nazw. Teraz śnią się jej chyba te wszystkie zwierzęta, tak jak mi zabytki. Uważam, że komisja spisała się doskonale, nawet szkoła odchodzi od systemu uczenia się pamięć. Mi zabrakło wyobraźni i podszedłem do sprawy z niewłaściwej strony.To mój pierwszy start, nabieram doswiadczenia. Pani Justynie grtuluję.
C
Czytelnik
Do Czytelniczki. Dobrze się stało, że przegrałaś, podobno zajęłaś 49 miejsce. Twój wpis świadczy o tym, że jesteś sfrustrowaną, zawistną i złośliwą. Co nam z takiej aroganckiej reprezentacji...
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie