Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poborowi 2004

(mch)
Młodzi ludzie chcą iść do wojska
Młodzi ludzie chcą iść do wojska M. Chrzanowski
W Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu, jak co roku w okresie ferii zimowych, młodzi chłopcy stają przed Powiatową Komisją Lekarską w celu orzeczenia ich przydatności do służby wojskowej. W tym roku ocenie zostanie poddanych 523 chłopców z rocznika 1985 i 54 starszych.

Do 11 lutego przed komisją stanęło 202 mężczyzn. 146 z nich zaszeregowano do najwyższej kategorii A, kategorię B otrzymało dziewięciu mężczyzn, do kategorii D zakwalifikowano 31, natomiast E wpisano w książeczce 13 osobom.
"Od orzeczenia Powiatowej Komisji Poborowej w Przasnyszu poborowemu i Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień przysługuje prawo wniesienia odwołania do Mazowieckiej Wojewódzkiej Komisji Poborowej w Warszawie w terminie 14 od dnia otrzymania orzeczenia" - czytają w pouczeniu młodzi chłopcy wezwani do stawienia się na komisji. Jednak, jak się okazuje, minęły już czasy "symulantów" - większość poborowych chce iść do wojska. Minęły czasy pomalowanych paznokci i sztucznie zażółconych oczu.
- Społeczeństwo jest coraz bardziej zdyscyplinowane - uważa Wiesława Gadomska-Pająk, sekretarz Powiatowej Komisji i podkreśla, że obecni poborowi raczej ukrywają swoje dolegliwości.
Od 17 do 19 lutego przed komisją staną jeszcze mężczyźni z Jednorożca, 20 i 23 z Krzynowłogi Małej, 24-26 lutego przewidziano badania poborowych z gminy Przasnysz, 27 lutego i 1 marca - z Czernic Borowych. Jako ostatni staną przed komisją młodzi ludzie z Krasnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki