Pobiegli ku czci marynarzy i ułanów. Zobacz zdjęcia i wideo

W zawodach wystartowało aż 117 biegaczy.
W zawodach wystartowało aż 117 biegaczy. A. Dobkowski
Przemysław Dąbrowski z Borawego wygrał rywalizację w II Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym 2014. Reprezentant klubu Agro-Metal Ostrołęka pokonał trasę o długości 10 km w czasie 33 minuty i 11 sekund.

II Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym

Drugi na mecie zameldował się Damian Świerdzewski z Eko-Bud Korczaki - 33:38, a trzeci Bartosz Osior z Wydmin - 33:47. Najlepsza w gronie kobiet była Beata Pokrzywińska z Wydmin, która na mecie finiszowała z czasem 42:29 i wyprzedziła Barbarę Rosińską z Milanówka - 43:36 i Małgorzatę Roszkowską-Kazała z Warszawy - 48:55.

W rywalizacji wzięło udział 117 zawodniczek i zawodników z całego regionu. Wszyscy ukończyli bieg i odebrali na mecie piękne pamiątkowe medale.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z imprezy, której towarzyszyła wspaniała atmosfera - podkreśla główny organizator Arkadiusz Zyśk z klubu Arco Ławy. - Celem zawodów było uczczenie pamięci poległych marynarzy i ułanów w 1920 roku w wojnie polsko-bolszewickiej.

Dla zawodników z regionu, ale również najdalszych zakątków Polski ważny był również aspekt sportowy. Na trasie trwała zacięta rywalizacja o jak najlepszy wynik i sprawdzenie swoich możliwości w biegu na 10 km. Trasa wiodąca przez Nową Wieś Wschodnią, Ołdaki, Zabiele z metą w Susku Starym posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla biegaczy oznacza to, że uzyskane wyniki mogą być wpisane oficjalnie, jako rekordy życiowe.

W zawodach toczyła się nie tylko indywidualna rywalizacja, ale również drużynowa. W tej najlepsi okazali się zawodnicy Athletic Nowa Wieś w składzie: Mateusz Grabowski, Krzysztof Krukowski, Karol Kwiatek, Waldemar Pędzich oraz kapitan Marianna Pędzich).

- Cieszymy się bardzo, że drużynowo najszybciej pokonaliśmy dystans 10 km - podkreślała po ogłoszeniu wyników Marianna Pędzich. - Ciężko pracowaliśmy na dobre wynik, w tym biegu.

Miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej zajęły jeszcze drużyny Agro-Metal Ostrołęka oraz Biegamy dla zdrowia. Na najlepszych zawodników poszczególnych konkurencji czekały nagrody. Wśród uczestników biegu zostały również rozlosowane liczne upominki. Z pewnością impreza w Susku Starym na stałe wpisze się w kalendarz zawodów biegowych w naszym regionie.