Pływacy UŚKS z medalowymi zdobyczami w Legionowie

Pływacy UŚKS zapisali na swoim koncie kolejne sukcesy.
Pływacy UŚKS zapisali na swoim koncie kolejne sukcesy. Archiwum klubu
Udanie w nowy sezon weszli pływacy UŚKS Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego wystartowali w Grand Prix Legionowa.

W zawodach ostrołęcki klub wywalczył pięć medali. Najlepiej spisała się Marysia Murawska, która zdobyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m stylem klasycznym. Utalentowana pływaczka UŚKS uzyskała w stylu dowolnym bardzo dobry czas 32.38 s, pokonując o rok starsze rywalki i w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Grand Prix w roczniku o rok starszym, zdobyła puchar za trzecie miejsce.

Rafał Gumowski w roczniku 17 lat i starsi zdobył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym, a Łukasz Równy na tym samym dystansie medal brązowy. Kamil Bojarski w dziesięciolatkach zdobył brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, w tym samym roczniku i na tym samym dystansie Julia Bożomańska zajęła miejsce czwarte.

Nowe rekordy życiowe wśród 10-ciolatków ustanowili: Szymon Gawek i Martynka Kukuć, ale najbardziej cieszą rekordy ustanowione przez 9-cioletnią Zosię Pragacz.

Dobre starty zanotował Rafał Majkowski zajmując dwukrotnie szóste miejsca na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym, poprawiając rekordy życiowe. Olek Ciepierski zajął miejsce czwarte na 50 m stylem motylkowym, a na 100 m stylem zmiennym był dziewiąty w rywalizacji z o rok starszymi zawodnikami.