Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Płocha wesprze radę

(jp)
Grzegorz Płocha będzie radnym
Grzegorz Płocha będzie radnym A. Wołosz
Grzegorz Płocha (Prawo i Sprawiedliwość) będzie nowym radnym miejskim Ostrołęki. Zastąpi Marię Sokoll (Platforma Obywatelska), której mandat wygasł.

Kandydaturę Grzegorza Płochy oficjalnie zaakceptowała komisja prawa Rady Miejskiej na posiedzeniu 25 kwietnia. Szef Kancelarii Rady Miejskiej Ryszard Pawłowski poinformował, że komisarz wyborczy oficjalnie stwierdził, iż zgodnie z ordynacją na miejsce Marii Sokoll powinna wejść osoba, która w tym samym okręgu zdobyła drugą co do wielkości liczbę głosów. W tym przypadku jest to właśnie Grzegorz Płocha. Do ubiegłego tygodnia brano pod uwagę sytuację, że Płocha może nie zgodzić się na objęcie mandatu radnego, ponieważ po przegranych wyborach podjął pracę zastępcy kierownika w utrzymywanym przez miasto Domu Pomocy Społecznej. Musiałby więc zrezygnować z pracy zawodowej, ponieważ nie wolno łączyć kierowniczej funkcji w miejskiej jednostce z mandatem radnego. Gdyby więc Grzegorz Płocha wybrał pracę zawodową, wówczas radnym zostałby Jerzy Pęksa. Grzegorz Płocha odpowiedział jednak na piśmie, że zostaje radnym i bierze w DPS-ie urlop bezpłatny.
Najprawdopodobniej po objęciu mandatu przez Grzegorza Płochę powstanie w radzie klub Prawa i Sprawiedliwości. Będzie bowiem trzech radnych tego ugrupowania: Grzegorz Płocha, Arkadiusz Czartoryski i Janusz Kotowski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że PiS czyni starania, aby do nowego klubu wszedł również Krzysztof Majkowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki