Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plastyczny stypendysta

jaz
Uroczystość wręczenia stypendiów Funduszu Pomocy Młodym Talentom
Uroczystość wręczenia stypendiów Funduszu Pomocy Młodym Talentom Fotorzepa
Kamil Luma z Grabówka (16 lat) otrzymał 19 listopada stypendium Funduszu Pomocy Młodym Talentom fundacji "Porozumienie bez barier" Jolanty Kwaśniewskiej.

Absolwent gimnazjum w Nowej Wsi (gmina Olszewo-Borki) został wyróżniony za szczególne uzdolnienia plastyczne. Kapituła uznała go za wyjątkowo uzdolnionego malarsko młodego laureata konkursów plastycznych, realizującego swoje pasje mimo trudnej sytuacji życiowej. Fundacji Kamil powiedział, że w przyszłości chce malować i być porządnym człowiekiem, pracowitym, uczynnym i szczerym jak jego tata.
Jego talent zauważyła nauczycielka sztuki Urszula Abramska i to ona zgłosiła Kamila do fundacji Jolanty Kwaśniewskiej. W tym roku do fundacji zgłoszono ponad 500 uzdolnionych dzieci, ale tylko 50 dostało stypendia. W tej grupie z naszego regionu znalazł się tylko Kamil Luma. We wrześniu rozpoczął on naukę w liceum plastycznym w Łomży. Tam mieszka w bursie szkolnej, a do rodzinnego Grabówka przyjeżdża na weekendy.
Jak przyznaje Urszula Abramska sukces absolwenta gimnazjum w Nowej Wsi pociągnął za sobą wzrost zainteresowania malowaniem wśród uczniów szkoły.
Stypendium, które dostał Kamil wynosi 3 tys. zł. - Na razie jeszcze nie wie na co wyda tę kwotę - powiedział nam ojciec nastolatka.
Dotychczas z pomocy Funduszu Pomocy Młodym Talentom skorzystało 348 stypendystów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki