Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Planiści o rozwoju subregionu ostrołęckiego

(awo)
Niektóre z propozycji rozwoju dla naszego regionu zaskoczyły samorządowców i przedsiębiorców
Niektóre z propozycji rozwoju dla naszego regionu zaskoczyły samorządowców i przedsiębiorców A. Wołosz
Zobaczyłem wśród priorytetów rozwój produkcji papieru, ale przecież my w tu w powiecie ostrołęckim żyjemy głównie z produkcji mleka a nie papieru - za tę uwagę starosta Stanisław Kubeł na konferencji o strategii rozwoju Mazowsza otrzymał brawa.

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Ostrołęce odbyło a się konferencja na temat aktualizacji strategii rozwoju województwa mazowieckiego, z naciskiem na subregion ostrołęcki. Organizatorzy zamierzali w ten sposób zapoznać samorządowców z propozycjami rozwoju, ale też poznać ich opinie i wnioski. Tym bardziej, że w innej formie nie udało im się tych wniosków uzyskać: po pierwszym etapie konsultacji z subregionu wpłynęło zaledwie 4 proc. ze wszystkich wniosków.

Jako wartą wzmocnienia wskazano specjalizację papierniczą, energetyczną, drzewną. Samorządowcy mieli wątpliwość, bo przecież te branże rozwijają się nieźle, ale zupełnie niezależne od działań władz. Była też wymieniona produkcja mleczna. W tym dziale mieści się również powołanie w Ostrołęce uczelni technicznej, zawodowej. W dziale "przestrzeń i transport" pojawiłą się wizja odtworzenia połączenia Siedlce-Ostrołęka- Olsztyn oraz modernizację połączenia Ostrołęka - Warszawa. Takie postawienie sprawy kazało się uczestnikom upomnieć o tzw. skrót do Warszawy, czyli drogę Ostrołęka - Wyszków.

Więcej o planach rozwoju Mazowsza do 2030 roku, w wydaniu papierowym TO 31 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki