MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PIT-owe kolejki w Urzędzie Skarbowym

(r)
- Straszne rzeczy dzieją się w Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce. Tłum petentów, ślimaczące się kolejki. Druki PIT-ów wydają w ograniczonej ilości, trzeba po nie stać w kolejkach, nie można sobie po prostu wziąć, jak kiedyś. Wystałam się do jednego okienka po to, żeby usłyszeć, że mogę formularz otrzymać w okienku obok. Musiałam stać drugi raz. Zobaczcie, co tam się dzieje - poskarżyli się nam czytelnicy 30 stycznia.

Sprawdziliśmy. Koło południa tego dnia w Sali Obsługi Klienta w kolejkach do czterech czynnych okienek stało ze 20 osób i panował nieustanny ruch.
- Tu jak co roku o tej porze trzeba odstać swoje, to normalka. Chociaż dzisiaj akurat nie stałem tak długo, z piętnaście minut - mówi opuszczający kolejkę młody przedsiębiorca.
- Rzeczywiście, zaczął się w tej chwili ożywiony ruch, bo pracodawcy do końca stycznia powinni rozliczyć PIT 11, który jest podstawą do rocznego rozliczenia dla pracowników - informuje Tadeusz Choromański, naczelnik Urzędu Skarbowego. - Jak zwykle większość petentów zwleka z tym do ostatniej chwili, stąd potem tłok. Zresztą w tej naszej małej sali obsługi zawsze panuje wrażenie tłoku. Warunki mamy niestety takie, jakie mamy. Myślimy w tej chwili o wykupieniu sąsiedniego budynku po starym kinie, gdyby się to udało i urzędnicy, i petenci zyskaliby lepsze warunki pracy i obsługi.
- Natomiast rzeczywiście wydajemy druki w ograniczonej ilości. Każdy oczywiście otrzyma niezbędne formularze, ale nie w podwójnych egzemplarzach. Dotychczas było tak, że petenci brali, ile chcieli formularzy, na wszelki wypadek. Było to zwykłe marnowanie papieru i narażenie instytucji na koszty. Dlatego w tym roku mamy druki racjonowane, ze względów oszczędnościowych. Ale staramy się, żeby obsługa klientów przebiegała sprawnie - zapewnia naczelnik Choromański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki