MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pistolet od starosty

(paf)
Nad tym jak doposażyć policję w powiecie ostrołęckim, zastanawiali się uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, które odbyło się w piątek 18 czerwca.

Starosta Stanisław Kubeł zaprosił m.in. komendanta miejskiego policji Mirosława Dąbkowskiego, wiceprezydenta Stanisława Rybskiego i zastępcę prokuratora rejonowego Marka Tołwińskiego.
- Rozmawialiśmy o stworzeniu programu na rzecz podwyższania standardów technicznego wyposażenia policji - mówi starosta Kubeł. - Pomysł, by samorządy wsparły policję i pomogły jej w doposażeniu, nie jest nowy. Wymaga jednak kilku formalnych zabiegów.
Już trzy gminy deklarowały chęć udziału w takim programie. Policja mogłaby liczyć wówczas na dodatkowe komputery, telefony, samochody, a nawet broń, jeśli będzie taka potrzeba.
- Ważne jest, by policjanci sami określili, jaki to powinien być sprzęt i o jakich parametrach, by uniknąć mało przydatnych prezentów - mówi Kubeł.
Wyposażanie policji przez samorządy może się odbywać podobnie, jak to miało miejsce w straży pożarnej. Strażacy mieli własny program, dzięki któremu mogli otrzymywać darowizny z różnych źródeł. Mogli też zabiegać o dofinansowania z organizacji i stowarzyszeń. Dzięki temu programowi, który koordynowało starostwo, strażacy z większości podostrołęckich gmin otrzymali nowoczesne wozy bojowe.
- Chcemy ten sposób działania przeszczepić na policję - dodaje Kubeł.
Starosta zapowiedział, że zarys takiego programu powstanie już w tym tygodniu. Ma być on przedstawiony komendantowi wojewódzkiemu policji w Radomiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki