Piłkarki Jantaru Ostrołęka rozbiły AZS UW Warszawa [ZDJĘCIA]

Piłkarki Jantaru Ostrołęka kontynuują korzystną passę. Po remisie 1:1 z Ząbkovią Ząbki, tym razem kolejny wyżej notowany rywal przekonał się o sile ostrołęczanek. Na własnym stadionie rozbiły one AZS UW Warszawa 4:0.

O tym, że Jantarki z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, nie trzeba przypominać. Pokazał to już mecz sprzed tygodnia, kiedy to podopieczne Pawła Zyśka urwały punkt trzeciemu w tabeli zespołowi Ząbkovii Ząbki. Tym razem ostrołęczanki poszły krok dalej, bo w meczu z czwartym w tabeli AZS UW Warszawa nie pozostawiły rywalkom żadnych szans.

Gospodynie pałały rządzą rewanżu, bowiem jesienią w Warszawie przegrały z AZS UW 0:1. Już początek meczu pokazał, że jest to do zrealizowania, bowiem wynik meczu otworzyła niezawodna Joanna Tomczak. Do przerwy ostrołęczanki prowadziły 1:0, prezentując się z bardzo dobrej strony. W drugiej połowie było jeszcze lepiej. Na 2:0 podwyższyła 15-letnia Oliwia Piersa, był to dla niej debiutancki gol w rozgrywkach II ligi. Za ciosem poszła Joanna Tomczak i po godzinie gry mieliśmy już 3:0 dla Jantaru.

To jednak nie był jeszcze koniec, bowiem na pięć minut przed końcem hat-tricka skompletowała Joanna Tomczak, a chwilę później opuściła boisko. Jantarki wygrały z mocnymi rywalkami aż 4:0, pokazując, że drzemie w nich ogromny potencjał do odnoszenia zwycięstw na poziomie II ligi. Była to szósta wygrana ostrołęckich piłkarek w tym sezonie.

Jantar Ostrołęka - AZS UW Warszawa 4:0 (1:0)

Bramki: 19’ 57’ 85’ Tomczak, 54’ Piersa

JANTAR: Kulesik - Zając, Dudziec, Duszak, Sawicka (82' Kowalska), Galarska (85' Romańska), Chodorek (62' Augustyniak), Piersa, Ostrowska, Milewska (76' Jurga), Tomczak (85' Michalak).