Piłka nożna: Przygotowania do rundy wiosennej

CB
Mecz na lodzie Korony HiD Ostrołęka z Olimpią Zambrów
Mecz na lodzie Korony HiD Ostrołęka z Olimpią Zambrów C. Brzuzy

Trzy bramki w pięć minut

Ostrów Maz., 23.02. Ostrowscy kibice nie zdążyli jeszcze zmarznąć podczas meczu Ostrovii z War-Polem Narwią, a już padła pierwsza bramka dla gości. Jej autorem był Kameruńczyk Jean Black Ngody, który po rzucie rożnym, przyjął piłkę na klatkę i strzelił przewrotką. Przed przerwą IV-ligowcy zdobyli jeszcze pięć goli, w tym trzy w ciągu niecałych pięciu minut.
- W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo w obronie, ale trzeba uczciwie przyznać, że Narew przerastała nas przede wszystkim pod względem technicznym - ocenił Waldemar Konarzewski z Ostrovii. - W grze gości było więcej świeżości. Widać, że ta drużyna jest już gotowa do walki o ligowe punkty. Po przerwie obraz meczu się zmienił. Momentami to Ostrovia miała więcej z gry.
W Narwi poza Ngodym dobrze zaprezentował się też drugi czarnoskóry piłkarz. Nigeryjczyk Sudy zagrał cały mecz i pewnie dyrygował linią obrony. Skutecznością znów błysnął Arkadiusz Pyskło, który zdobył dwa gole.
Ostrovia Ostrów Maz. - War-Pol Narew Ostrołęka 0: 6 (0: 6). Bramki: Truszkowski 2, Pyskło 2, Ngody, Kamiński.
Ostrovia: Rakowiecki - Kacprzak, S. Szyszkowski, E. Szyszkowski, R. Wilczewski, Tyl, Niwiński, Kuczyński, Krych, Brzozowski oraz Pakieła, Brzostek, Śledziński.
Narew: Łyziński - Zysk, Sudy, Skorupka - Dąbrowski, Ngody, Truszkowski, Sobolewski, Sadłowski - Kamiński, Pyskło oraz Stepczyński - Ciak, Grzeszczyk, Krupka, Rudziński, Strzeżysz, Wyrębek, Kamionowski.
Okęcie Warszawa - War-Pol Narew Ostrołęka 1:5 (1:2). Bramki: Truszkowski 3, Pyskło, Kamiński.

Nowy bramkarz w Koronie

Ostrołęka, 23 i 26.02. Dwa spotkania rozegrali w ubiegłym tygodniu piłkarze Korony HiD Ostrołęka. I w obydwu musieli odrabiać bramkowe straty. W środę już po kwadransie gry, na bocznym boisku przy ul. Witosa 2:0 prowadził Orzeł Kolno. Korona HiD wyrównała po ładnych bramkach Karola Dmochowskiego i Krzysztofa Napiórkowskiego, na prowadzenie zespół Sławomira Stanisławskiego wyprowadził Tomasz Niedźwiedzki.
Po przerwie w bramce Korony HiD pojawił się Sebastian Szczechowiak (1976), mający na koncie występy w III-ligowym ŁKS Łomża.
- Sebastian, z którym znamy się jeszcze z czasów, gdy prowadziłem zespół z Kolna, sam się do nas zgłosił. Największym atutem tego bramkarza jest gra nogami. Co ciekawe, strzelał dużo bramek, kiedy z konieczności grał w ataku zespołu rezerw. Widziałbym go w kadrze Korony. O tym czy zostanie zadecyduje prezes - mówi trener Stanisławski.
W sobotę na lodzie Korona HiD zmierzyła się z Olimpią Zambrów. Znów trzeba było gonić od stanu 2:4. Trzy gole wbił jednak gościom Karol Dmochowski.
- Jestem zadowolony z przygotowań, ale nie do końca. Plany popsuła nam pogoda oraz choroby zawodników. Liczę jednak na to, że nadrobimy to przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Na pewno nie mogę narzekać na linię pomocy, w której konkurencja jest duża. Mam też dobrych zawodników w ataku, lecz nie wykorzystują oni tylu sytuacji, ile powinni. Wzmocnienia wymaga defensywa. Czy będą jeszcze jakieś transfery? To sprawa otwarta - stwierdził szkoleniowiec Korony HiD.
Korona HiD Ostrołęka - Orzeł Kolno 4:3 (3:2). Bramki dla Korony: Dmochowski, Napiórkowski, Niedźwiedzki, Manowski.
Korona: Myśliwiec - Sierota, Samsel, Świętochowski - Peczyński, Napiórkowski, Różański, Rychlik, Nadrowski - Dmochowski, Niedźwiedzki oraz Szczechowiak, Stachowicz, Roman, Manowski.
Korona HiD Ostrołęka - Olimpia Zambrów 5:4 (0:0). Bramki dla Korony: Dmochowski 3, Świętochowski, Stachowicz.

Piłkarze Dynama Brześć

W sobotnim sparingu rezerw Korony HiD z Huraganem Lipniki pokazało się trzech zawodników, białoruskiego pierwszoligowca Dynama Brześć: dwóch obrońców i środkowy pomocnik (Białorusini i Ukrainiec). Swoją postawą zaimponował zwłaszcza, pochodzący z Ukrainy pomocnik. Wszyscy mają kartę na ręku są więc do wzięcia bez kwoty odstępnego.
Piłkarze ci mieli trafić do War-Polu Narwi, jednak klub Romana Wargulewskiego wykorzystał już limit dwóch graczy spoza Unii Europejskiej.