Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i możemy wspólnie spędzić ten piękny dzień w radosnej atmosferze. To właśnie takie chwile, kiedy spotykamy się razem, zacieśniają nasze więzi sąsiedzkie, budują wspólnotę i pokazują , jak ważna jest współpraca. Dzisiejszy piknik to doskonała okazja, by oderwać się od codziennych spraw, cieszyć się czasem spędzonym z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, a także lepiej się poznać. Przygotowaliśmy wiele atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, miłych chwil i pięknych wspomnień!
- powiedział sołtys Waldemar Adamczyk, witając przybyłych gości.
Wójt gminy Małkinia Górna podkreślił, że cieszy go powrót imprezy sołectwa Małkinia Górna V na plac zabaw przy ulicy Słowackiego:
To miejsce znakomicie nadaje się na spotkania integracyjne i wspólną zabawę, dlatego wspaniale jest widzieć tu was wszystkich. Przygotowanie tego pikniku to wspólna inicjatywa Urzędu Gminy Małkinia Górna, sołtysa i rady sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Osiedlowe Małkinianki” na czele z prezes Marią Adamczyk. Dzięki wsparciu firmy Domost od dziś sołectwo i KGW dysponują przenośnym głośnikiem i zestawem mikrofonów (to ten sprzęt, z którego właśnie korzystam). Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego spotkania serdecznie dziękuję.
Wkrótce po rozpoczęciu zabawy ulewny deszcz zmusił organizatorów do zakończenia przejazdów bryczką, skakania na dmuchawcu i niektórych animacji dla dzieci. Przy policyjnym radiowozie krótkie szkolenia na temat zasad bezpieczeństwa przeprowadzał st. asp. Sylwester Andryszczyk. Resztę atrakcji realizowano w namiotach.
W namiotach KGW i sołectwa V przygotowano poczęstunek dla gości. Bogata oferta gastronomiczna pikniku obejmowała watę cukrową, popcorn, gofry, dania z grilla, babę ziemniaczaną i zestaw ciast. W namiocie Urzędu Gminy były konkursy, kolorowanki, odblaskowe gadżety i materiały na temat uzależnień przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia, Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.
W konkursie „Ile wiemy o gminie, w której żyjemy?” bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Borowy, drugie miejsce zajęła Zofia Dłuska, a trzecie Maja Jakóbik. W konkursie „Wolni od uzależnień” pierwsze miejsce zajął Szymon Wszółkowski, druga była Lena Świerżewska, a trzecia Marta Biernacka. Nagrody ufundowane przez Policję, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej wręczył zwycięzcom wójt Dariusz Rafalik.