Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieskie życie psich sąsiadów

TKalinowski

Ostatnio przeczytałam w "Tygodniku Ostrołęckim" z 6 stycznia wypowiedź p. Tomasza Łysiaka, rzecznika prasowego KPP w Przasnyszu. Przytaczam słowa: "Nie ma znaczenia, czy uciążliwy hałas rozlega się w środku dnia, czy w środku nocy. Obowiązują normy współżycia społecznego i jeśli sąsiad nam przeszkadza, możemy interweniować". No właśnie, szkoda, że jego koledzy policjanci uważają inaczej.
Wiemy, że Polska przewodzi w Europie liczbą psów na głowę mieszkańca i brakiem kultury w ich chowaniu. A to dlatego, że zupełnie nie ma kar dla właścicieli. Tylko są przepisy, np. wyprowadzanie psa na smyczy. Niestety, tak nie jest. Wypuszczane są samopas. Sfory psów biegają i szczekają na starsze osoby lub na jadących rowerami. Gdzie jest hycel? Powinien wyłapywać, a właściciel za wykup pieska słono zapłacić. Jeszcze jedna rzecz. Dlaczego nie karze się właścicieli psów, które potrafią szczekać przez 24 godz. Dzwoniłam w nocy, pan policjant powiedział, że nie może interweniować, proszę zgłosić rano do dzielnicowego. Zgłaszam już od 5 lat. Dzielnicowy nasz nic do tej pory nie zrobił. Myślę, że jest na nieodpowiednim stanowisku. Odsyła do sądu grodzkiego. I co, ze wszystkimi właścicielami psów mamy się prawować? Myślicie, że wygramy, jak sam pan adwokat wypuszcza psa i idąc koło ogrodzenia olbrzymi pies rzuca się na siatkę. Można dostać zawału serca.
Najgorsze są ulice: Świerczewo, Baranowska, Makowska, Asnyka, Matuszewskiego (urzęduje pies rekordzista - 24 godz.), Broniewskiego, Skarżyńskiego, Wojska Polskiego, a osiedle Orlika jest wylęgarnią bezdomnych psów. Są panie, które dokarmiają psy. Efekt: psy śpią na klatkach schodowych. Jeżeli poruszam ten temat, to kto nam pomoże na działkach ogrodniczych?
W regulaminie jest napisane, że na stałe nie można trzymać psów i kotów na działkach. I co się dzieje? Od 12 lat zgłasza się na zebraniach o zlikwidowanie. I na tym się kończy. Był nawet przedstawiciel z Ostrołęki, obiecał i na tym się skończyło. Kto wreszcie się obudzi i kiedy będziemy mieli zasłużoną ciszę mieszkając w swoich domach? Piszę to w imieniu ludzi, którzy mają dość takiego hałasu.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku
Stała czytelniczka, Przasnysz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki