Pierwsze występy zawodniczek klubu LSSS Start Maków Mazowiecki na Mistrzostwach Europy w Ejlacie w Izraelu - pierwsze wyniki

redakcja TO
Klub LSSS Start Maków Mazowiecki
Trwają Mistrzostwa Europy U15 i U17 w Ejlacie w Izraelu. Są tam też zawodniczki klubu LSSS Start Maków Mazowiecki.

Klub poinformował o pierwszych wynikach swoich podopiecznych:
Zofia Berlińska uzyskała 92 kilogramy w dwuboju. Jej wyniki w rwaniu to 42 kilogramy, podejście na 44 kilogramy niestety zostało ocenione przez sędziów za "nieczyste". W podrzucie Zosia uniosła 50 kilogramów.
Dzięki powyższemu rezultatowi najlżejsza sztangistka klubu została 5. najsilniejszą zawodniczką w Europie wśród dziewcząt w kategorii do 40 kilogramów do lat 15.

Nina Poniatowska zdobyła 113 kilogramów w dwuboju: wyrwała 52 kilogramy oraz podrzuciła 61 kilogramów, ostatnie podejście okazało się minimalnie nieudane. Nina zajęła 10. lokatę wśród dziewcząt do 49 kilogramów do lat 15.

Daria Młotkowska uzyskała 109 kilogramów w dwuboju: wyrwała 49 kilogramy oraz podrzuciła 60 kilogramów. Z takim wynikiem uplasowała się na 13 pozycji wśród dziewcząt do 49 kilogramów do lat 15.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodniczek i serdecznie gratulujemy bardzo dobrych startów, które były ich pierwszymi na arenie międzynarodowej

- informują członkowie zespołu LSSS.

- Pragniemy również z wielką radością ogłosić, że wśród ekipy podopiecznych trenera Irka jest świeżo upieczona Mistrzyni Europy do lat 15 w kategorii do 55 kilogramów: Małgorzata Myjak. Ustanowiła 4 rekordy Europy oraz 5 rekordów Polski. Wielkie gratulacje należą się również Oliwii Drzazdze, która po pięknym starcie została 5. najsilniejszą zawodniczką Europy wśród dziewcząt w kategorii do 45 kilogramów do lat 15 - dodają.

Dzisiejszego poranka w drogę do Izraela wyruszyła druga część reprezentacji Polski. Wśród ekipy jest kolejny zawodnik Startu: Miłosz Wawrzyszcz.