Pierwsze wiosenne zwycięstwo Korony. Zobacz zdjęcia i wideo

Mariusz Kuczewski po strzelonej bramce wpadł w objęcia kolegów z zespołu.
Mariusz Kuczewski po strzelonej bramce wpadł w objęcia kolegów z zespołu. A. Dobkowski
Korona HiD Ostrołęka w starciu 29. kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej - grupy północ pokonała Wkrę Żuromin 2:1. Podopieczni trenera Tomasza Słowika nawet grając w dziesiątkę byli zespołem lepszym.

Korona HiD Ostrołęka - Wkra Żuromin

Starcie na stadionie przy ulicy Witosa z dużym animuszem rozpoczęli żółto-niebieskich. Już po pięciu minutach gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Krzysztof Majewski w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach meczu Korona stwarzała kolejne sytuacje strzeleckie, a jedną z nich na bramkę zamienił Mariusz Kuczewski.

Podopieczni trenera Tomasza Słowika mieli zdecydowaną przewagę, ale to rywale nieoczekiwanie strzelili bramkę. W polu karnym nieupilnowany Dawid Sokołowski zaskoczył Sebastiana Szczechowiaka. Do przerwy mieliśmy zatem remisowy rezultat.

Dziesięć minut po zmianie stron Piotr Karczewski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję piłkarza Wkry. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał środkowego obrońcę Korony czerwoną kartką. Mimo gry w dziesiątkę Korona miała przewagę, którą szybko udokumentowała trafienie Michała Noska. Ostatecznie po dobrym meczu żółto-niebiescy odnieśli zwycięstwo i zapisali na swoim koncie upragnione trzy punkty.

- Cieszymy się z dobrej gry i zwycięstwa - mówił po meczu trener Tomasz Słowik. - Musieliśmy sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników, których bardzo dobrze zastąpiła młodzież. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zaprezentujemy się jeszcze lepiej.

W kolejnym ligowym starciu rywalem Korony HiD będzie zespół Błękitnych Raciąż. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe w środę, 28 maja o godz. 17.00.

Korona HiD Ostrołęka - Wkra Żuromin 2:1 (1:1)
Bramki: Kuczewski 16. Nosek 62. - Sokołowski 27.

Korona HiD: Szczechowiak - Dąbrowski (46. Zięba), Grochocki, Karczewski, Borkowski - Kobyłecki (89. Puka), Szkopek, Waś, Kuczewski - Nosek, Majewski