Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze ciekawe kroki

(mch)
13 grudnia 2003 r., w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu, odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie w ramach Centrum Edukacji dla Demokracji, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Razem".

Data historyczna, a więc i tematyka tego spotkania wyjątkowa - "Mała Ojczyzna". Wykład na temat samorządów, władzy lokalnej - powiatu, miasta, gminy, został przedstawiony przez Zdzisława Zdziarskiego, nauczyciela historii w przasnyskim liceum. Z kolei warsztaty przeprowadzili studenci prawa Uniwersytetu Warszawskiego: Joanna Kołakowska, Dorota Koseła i Paweł Zieliński. - Z uwagi na trudną tematykę tego spotkania - mówią liderki Stowarzyszenia - obawiałyśmy się o frekwencję. Na pierwsze spotkanie ludzie mogli przyjść z ciekawości, na drugie - ze względu na chwytliwy temat. Ale właśnie samorządność była dla nas miernikiem zainteresowania naszym projektem jako całością - dodają panie ze Stowarzyszenia.
Projekt sponsorowany i finansowany jest przez: Program Małych Grantów Ambasady USA, Firmę KROSS sp. z o.o., Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu oraz Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Patronat prasowy objął "Tygodnik Ostrołęcki".
Kolejne dwa spotkania w ramach Centrum Edukacji dla Demokracji, 10 stycznia i 14 lutego 2004 r., poprowadzi firma KROSS sp. z o.o. z Przasnysza. Tematy zajęć będą związane z biznesem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki