MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja nowej rady gminy Goworowo. Radni i wójt po ślubowaniu, wybrano przewodniczącego [ZDJĘCIA+WIDEO]

Redakcja
Za nami pierwsze obrady nowej rady gminy Goworowo. Były życzenia i podziękowania, ale przede wszystkim wybrano przewodniczącego rady gminy i jego zastępce. Ustalono też, ile będzie zarabiać nowy wójt Piotr Kosiorek.

Sesja, która miała miejsce we wtorek 20 listopada, rozpoczęła się od dopełnienia formalności, czyli wręczenia radnym i wójtowi zaświadczeń o wyborze. Potem złożyli oni ślubowanie, po których przyszedł czas na gratulacje, przede wszystkim dla nowego wójta.

Jako pierwsza podeszła do niego jego poprzedniczka i zarazem kontrkandydatka w wyborach Małgorzata Kulesza. Wręczyła mu – na szczęście – podkowę i kominiarza.

- Liczyliśmy na zmiany, zmiany się dokonały. Myślę, że współpraca będzie się układała bardzo dobrze. Natomiast pozwolę sobie przekazać panu taką maksymę życiową: „ufaj i sprawdzaj” – mówiła do Piotra Kosiorka w imieniu radnych Danuta Domasik, po której życzenia złożyli mu m.in. przedstawiciele jednostek gminnych, a także młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, gdzie wójt uczył. Za minionych osiem lat podziękowano też Małgorzacie Kuleszy.

- Wiwat nowy wójt, wiwat nowa rada! Niech dobrze działają pro publico bono – powiedział proboszcz parafii w Goworowie Stanisław Siemion po udzieleniu błogosławieństwa.

- Te kwiaty i gratulacje za chwilę miną i trzeba będzie po protu ciężko pracować – mówił Piotr Kosiorek . - Będę robił wszystko, aby swoje obowiązki wypełniać należycie.

Najważniejszymi punktami sesji były wybranie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Na przewodniczącego zgłoszono kandydatury: Danuty Domasik, Janusza Żebrowskiego i Krystyny Subczyńskiej. Odbyło się tajne głosowanie. Domasik zdobyła 4 głosy, Żebrowski – 1, a Subczyńska aż 10 i to ona została nową przewodniczącą rady gminy.

Jej zastępcą został Krzysztof Zięba, który otrzymał 8 głosów, pokonując w głosowaniu Janusza Żebrowskiego (5) i Sylwestra Góreckiego (2).

Na pierwszej sesji ustalono też wynagrodzenie nowego wójta. Będzie ono znacznie niższe niż jego poprzedniczki.

- Pani wójt otrzymywała za zgodą rady 10 180 zł brutto, a pan wójt będzie otrzymywał 7 305 zł brutto - mówiła Danuta Domasik.

Wynagrodzenie wójta gminy Goworowo:

  • wynagrodzenie zasadnicze - 3 400 zł
  • dodatek funkcyjny - 1 900 zł
  • dodatek specjalny, 25 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 1 325 zł
  • dodatek służbowy, zależny od udokumentowanych lat pracy 25 proc. wynagrodzenia zasadniczego - 680 zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki