Pierwsza, dramatyczna przegrana UKS 2 Małkinia (zdjęcia, film)

Mirosław Dylewski
Małkińskie szczypiornistki tym razem nie dały rady rywalkom i po raz pierwszy przegrały mecz fot. M. Dylewski
Małkińskie szczypiornistki tym razem nie dały rady rywalkom i po raz pierwszy przegrały mecz. W niedzielę, 13 grudnia uległy swoim największym rywalkom z ligi, Wilanowi Warszawa, 32:29. Najwięcej emocji trenerom, działaczom i kibicom przyniosła końcówka spotkania, podczas której to małkinianki, pomimo znaczącej przewagi liczebnej na boisku, nie potrafiły rzucić bramki.
Pilka reczna. UKS 2 Malkinia - Wilanowia Warszawa 29:32

Piłka ręczna. UKS 2 Małkinia - Wilanowia Warszawa 29:32

- Dzisiejszy mecz niestety przegraliśmy - mówił rozczarowany grą zespołu prezes klubu Leszek Dębek. - Przed spotkaniem, jeszcze w szatni, dziewczęta były mocno spięte i gotowe na wygraną. Bardzo chciały pokazać całemu Mazowszu, kto tu w tym roku rządzi w tej lidze. No nie udało się i przegrały z drużyną, z którą w poprzedniej rundzie udało im się wygrać. W szatni bardzo mocno przeżywały tę porażkę siedząc w ciszy ze łzami w oczach.

Już początek spotkania nie był mocno obiecujący Pierwsze dwie bramki celnie rzuciły warszawianki i w kilka minut udało im się odskoczyć od rywalek na pięć punktów. Przewagę tę utrzymywały niemalże przez całe spotkanie. Na przerwę schodziły z wynikiem 16:19.

Małkiniankom tylko raz udało się zbliżyć do rywalek doprowadzając w drugiej połowie do wyrównania 22:22. Zadowolone z wyniku musiały się odprężyć i w następnych minutach straciły sześć bramek z rzędu. Widać już było, że nie dadzą rady bardzo dobrze grającym tego dnia waszawiankom. A te grały jak w transie i nawet nie przeszkadzało im to, że za dość twardą i miejscami brutalną grę zostały przez sędziego niemal wszystkie zdjęte z boiska. Spotkanie zespół z Warszawy zakończył tylko z dwoma zawodniczkami na boisku. Reszta dostała dwuminutowe kary i nie zdążyła wejść na plac gry.

Liczebna przewaga gospodyń na nic się zdała. Nie potrafiły one w żaden sposób pokonać rywalek i nawet w pojedynku pięć na dwie źle wykonały zagranie i w ostatnich sekundach, mogąc rzucić co najmniej dwie bramki nie wykorzystały swoich szans danych im przez los i sędziego.

- Pomimo przegranej nadal wierzymy, że nie ma nic straconego i szansa na ćwierćfinał Polski jeszcze jest - mówił dalej prezes Dębek. - Za tydzień gramy ostatni mecz w tegorocznej lidze. Drugie miejsce i awans na udział w ćwierćfinale mamy już pewne. Jest również niewielka szansa, że przy potknięciu się za tydzień Wilanowi, a naszej wygranej, mamy szansę jeszcze na miejsce pierwsze.

UKS "Dwójka" Małkinia - UKS Wilanowia Warszawa 29:32