MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pielęgniarskie studia w Makowie

(JH)
Blisko osiemdziesiąt pielęgniarek ze szpitali z Makowa Mazowieckiego, Pułtuska, Wyszkowa, Przasnysza i Ostrołęki spotkało się z wykładowcami Akademii Medycznej na pierwszych zajęciach 20 lutego w Makowie Mazowieckim, gdzie z inicjatywy starosty Kazimierza Białobrzeskiego i władz szpitala, uruchomiono dla nich punkt nauczania.

Akademia Medyczna otrzymała do swojej dyspozycji pomieszczenia dawnego, znanego w okolicy Liceum Medycznego i Medycznego Studium Zawodowego. W ten sposób kultywowana jest, po krótkiej przerwie, tradycja nauczania tego zawodu właśnie w Makowie.
Kilka dni wcześniej (16 lutego), w sali wykładowej Kliniki Dermatologii AM w Warszawie odbyła się uroczystość immatrykulacji studentów Zaocznych Studiów Wydziału Pielęgniarstwa. W uroczystej scenerii, w obecności władz Akademii reprezentowanej przez dziekana wydziału dra hab. n. med. Piotra Małkowskiego, prodziekana dra hab. Zdzisława Wójcika, prof. doc hab. Jacka Przybylskiego i dr hab. Bolesława Samolińskiego, studentki pierwszego roku złożyły ślubowanie oraz odebrały indeksy.
Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej niesie za sobą zmianę statusu zawodowego pielęgniarek i położnych. Zgodnie z europejskimi wymogami, średni personel medyczny powinien posiadać wykształcenie wyższe - licencjat lub tytuł magistra, uzyskany na medycznych uczelniach. Z tego powodu, latem ubiegłego roku doszło do spotkania władz starostwa i przedstawicieli szpitala z władzami uczelni. W efekcie rektor Akademii Medycznej podjął decyzję o stworzeniu w Makowie warunków do nauczania pielęgniarek. Przekonały go do tej koncepcji rozmowy, w czasie których władze powiatu zaprezentowały przede wszystkim możliwości lokalowe i noclegowe, a dyrektor szpitala Dariusz Hajdukiewicz, naczelna pielęgniarka Urszula Grochowska i ordynator nefrologii Janusz Grochowski przedstawili sprzyjające warunki kształcenia kadr medycznych na bazie szpitala.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki