Piękna przewrotka Lewandowskiego! Bayern wygrywa w Kijowie [WIDEO]

fb
AP/Associated Press/East News
Bayern pokonał w 5. kolejce Ligi Mistrzów Dynamo Kijów 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał nie kto inny jak Robert Lewandowski. Tym razem Polak popisał się fantastycznym strzałem z przewrotki.

Pięć meczów, pięć zwycięstw i 15 punktów - Bayern nie zatrzymuje się w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Niemiec pokonali we wtorek Dynamo w Kijowie, ale nie było tak łatwo jak w poprzednich meczach. Przed tym starciem zespół Juliana Nagelsmana stracił tylko dwie bramki (obie w wygranym meczu z Benfiką 5:2), a strzelił ich aż 19. O dziwo to właśnie we wtorek ukraiński zespół postawił im największy opór.

Wszystko zaczęło się pięknie dla Roberta Lewandowskiego. Polak już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców, ale i to jak! Napastnik Bayernu dopadł do opadającej piłki w polu karnym i fantastycznym strzałem z przewrotki pokonał Georgiego Bushchana. Było to już jego dziewiąte trafienie w pięciu meczach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jeszcze przed przerwą Bayern zdołał podwyższyć prowadzenie, a konkretnie zrobił to Kingsley Coman. Gospodarze mieli swoje w pierwszej połowie, ale najlepszą był... błąd Manuela Neuera, który nie trafił w piłkę, ale na jego szczęście futbolówka odbiła się tylko od słupka. Bramkę kontaktową zdobył w 70. minucie Denys Garmash, ale na więcej Dynamo nie było już stać.

Lewandowski imponował we wtorek efektywnością wykonując 22 celne podania na 24 próby. Łącznie oddał tylko dwa strzały, ale miał też kluczowe podanie, wygrał cztery na dziewięć pojedynków z obrońcami i dwukrotnie był faulowany. Gdyby nie piękny gol to raczej byłby to mecz do zapomnienia.

Bayern jest pewny awansu z grupy z pierwszego miejsca. 8 grudnia w ostatniej kolejce zmierzy się z FC Barceloną. Natomiast Dynamo Kijów pożegnało się już z Ligą Mistrzów. Ukraiński zespół ma jeszcze szanse na awans do Ligi Europy jeśli we wtorek Benfica przegra z Dumą Katalonii. Wówczas w ostatnim meczu będą musieli pokonać Portugalczyków.