Pięć medalowych lokat pływaków UŚKS

Marysia Murawska to niezwykły talent ostrołęckiego pływania.
Marysia Murawska to niezwykły talent ostrołęckiego pływania. Archiwum klubu
Kolejne bardzo dobre występy zapisali na swoim koncie reprezentanci UŚKS Ostrołęka. Tym razem w zawodach o puchar burmistrza Bielska Podlaskiego wywalczyli pięć medali.

Najlepszą zawodniczką całych zawodów była wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego - Marysia Murawska, która zdobyła cztery złote medale wygrywając swoje wyścigi z dużą przewagą. Najszybsza okazała się na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym.

Świetnie pływał także Rafał Majkowski, który zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym, z tym samym czasem, co srebrny medalista. Rafał był dwa razy czwarty na 100 m stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. Dobrze pływali także Olek Ciepierski, a także o rok młodsi: Kamil Bojarski, Julka Bożomańska i Martynka Kukuć, ale dla nich nie starczyło miejsca na podium.