Pięć medali ratowników ratowników WOPR w Mistrzostwach Polski

A. Dobkowski
Zawodnicy prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. A. Dobkowski
Z pięcioma medalami powrócili z Mistrzostw Polski zawodnicy WOPR Ostrołęka prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego. Drużyna w składzie: Adam Janczewski, Paweł Szulerecki, Rafał Gumowski i Karol Bojarski wypadła na miarę oczekiwań.

Bardzo udanie w zawodach zaprezentował się Paweł Szulerecki, który wywalczył dwa złote medale w gronie juniorów. Zawodnik ostrołęckiego WOPR pierwszy tytuł mistrzowski wywalczył w konkurencji 200 m ratownik. Drugie złoto dołożył w konkurencji 100 m kombinowane. Świetny występ okrasił srebrnym medalem w konkurencji 50 m holowanie manekina.

- Pawłowi zabrakło zaledwie 0,7 sekundy do ustanowienia nowego rekordu Polski w konkurencji 100 m kombinowane - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - Myślę, że mój podopieczny ma ogromną szansę, aby rekord poprawić podczas Mistrzostwach Europy, w których będzie wystartuje w biało-czerwonych barwach.

Bardzo dobry występ podczas mistrzostw zaliczył również Karol Bojarski, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w gronie juniorów młodszych. Najpierw nasz reprezentant zdobył złoto w konkurencji 50 m holowanie manekina, a następnie okazał się najlepszy w konkurencji 100 m ratownik.
- Jesteśmy dumni z Karola, który wygrał rywalizację z ratownikami starszymi o rok - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - To dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami, które czekają naszego zawodnika.

W konkurencji rzut liną zabrakło trochę szczęścia, aby Paweł Szulerecki i Adam Janczewski zostali mistrzami Polski. Ostrołęczanie popełnili techniczne błędy w ostatnim podejściu i zajęli ostatecznie siódmą lokatę.

Poza podium uplasowała się również sztafeta 4 x 25m holowanie manekina, płynąca w składzie: Adam Janczewski, Rafał Gumowski, Karol Bojarski i Paweł Szulerecki, która ostatecznie ukończyła rywalizację na piątej lokacie.