Pięć medali OKLA w Mistrzostwach Polski LZS!

Paweł Polakowski to duża lekkoatletyczna nadzieja OKLA.
Pięć medali wywalczyli zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Białej Podlaskiej w dniach 7-8 czerwca.

Złoty medal w pięknym stylu zdobył Paweł Polakowski (95) w biegu na 1500 m juniorów z czasem 3:58,72. Tym samym podopieczny trenera Krzysztofa Tyszki potwierdził minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów. Paweł Polakowski w zawodach bardzo dobrze zaprezentował się również w biegu na 3000 metrów, gdzie czas 8:46,93 (rekordy życiowy) pozwolił mu zdobycie brązowego medalu.

Srebrny medal wywalczyła Magdalena Żebrowska (96) w skoku w dal juniorek uzyskując w najlepszej próbie 5,81 m. Zawodniczka prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego uzyskała najlepszy wynik w sezonie i potwierdziła I klasę sportową. Do tego w sprincie na 200 metrów z czasem 25,83 s zajęła siódme miejsce i ustanowiła nowy rekord życiowy.

Z dwoma brązowymi medalami z imprezy wrócił również Igor Bastek (94), który w rzucie dyskiem (2 kg) uzyskał najlepszy wynik w tym roku - 43,98 m, a w pchnięciu kulą (7,26 kg) zanotował rezultat 13,02 m.

Czwarte miejsce wywalczyła Weronika Dworecka (98) w biegu na 800 m juniorek młodszych z czasem 2:16,19. To rekord klubu, rekord życiowy zawodniczki, a także wynik dający pewną kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Szóste miejsce zajął Bartosz Kurzych (95) w konkursie pchnięcia kulą 6 kg juniorów, z nowym rekordem życiowym - 15,50 m. Wynikiem tym potwierdził również minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów.

Na szóstej lokacie finiszowała Natalia Nowak (97) w biegu na 1500 m juniorek młodszych z czasem 4:50,28. To najlepszy wynik w sezonie zawodniczki, gwarantujący start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Klaudia Borkowska (98) w biegu na 400 m juniorek młodszych uzyskała czas 59,83, poprawiła rekord życiowy i zajęła ósmą lokatę. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego na dystansie 200 m z nowym rekordem życiowy - 26,64 s i była dziewiąta.

Również na ósmej pozycji uplasował się Mateusz Boruch (97) w pchnięciu kulą 5 kg juniorów młodszych uzyskując 15,49 m, potwierdzając minimum do OOM. Ten sam zawodnik zajął jedenaste miejsce w rzucie dyskiem 1,5 kg juniorów młodszych z wynikiem 39,54 m.

W klasyfikacji drużynowej OKLA Ostrołęka z 43 punktami na koncie zajęło 24 lokatę. Najlepszym klubem w rywalizacji okazał się KS Podlasie Białystok.