Pięć medali Magdy Kowalskiej na Warszawiance

Magda Kowalska została najlepszą zawodniczką w swoim roczniku.
Pięć medali, w tym dwa złote i trzy srebrne wywalczyła pływaczka UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy.

Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły dzięki swoim udanym startom została najlepszą zawodniczką w roczniku 2004, a klub UKS Piątka Ostrołęka uplasował się na 24 miejscu wśród 61 klubów. W zawodach organizowanych na basenie Warszawianka - Park Wodny wzięło udział 574 zawodników całej Polski.

Magda Kowalska złote medale zdobyła na: 50 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym, natomiast srebrne na 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym (nowy rekord życiowy) i 100 m stylem grzbietowym.

- Niewiele zabrakło aby Magda zdobyła również złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, ponieważ w tej konkurencji uzyskała najlepszy czas, niestety sędziowie dopatrzyli się błędu przy jednym z nawrotów i zdecydowali o dyskwalifikacji - podkreśla trener Andrzej Pyskło. - Wyniki Magdy to przede wszystkim efekt jej ciężkiej pracy i zaangażowanie podczas treningów.

To kolejny udany start zawodniczki w ogólnopolskich zawodach. Tydzień wcześniej ostrołęczanka startowała w zawodach w Ciechanowie, gdzie wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym.