Pięć medali lekkoatletów i awanse do Mistrzostw Polski

OKLA Ostrołęka
Radosław Mateusiak i Aleksandra Gruz z medalami.
Radosław Mateusiak i Aleksandra Gruz z medalami. OKLA Ostrołęka
Pięć medali zdobyli reprezentanci dwóch ostrołęckich klubów OKLI i Siódemki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, który były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Bardzo dobry występ w zawodach zanotowała Aleksandra Gruz w biegu na 600 metrów. Podopieczna trener Marianny Pędzich poprawiła rekord życiowy i czasem 1:39,93 wywalczyła srebrny medal. Brąz w sprincie na 100 metrów wywalczył z kolei Radosław Mateusiak. Podopieczny trenera Roberta Brzuzego uzyskał 12,03 s i również poprawił najlepsze osiągnięcie w karierze.

Niewiele zabrakło do medalowych pozycji kolejnym zawodnikom OKLA. Klaudia Borkowska prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego była czwarta w biegu na 300 metrów z wynikiem 43,81 s, a podopieczny trener Marianny Pędzich - Kamil Łyszkowski w biegu na 2000 metrów zajął również miejsce tuż za podium, z czasem 6:18,96.

Bardzo udanie w zawodach zaprezentowali się lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka, prowadzeni przez trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego. Srebrny medal wywalczył Konrad Zygmunt w biegu na 300 m z wynikiem 39,21 s. Dwa brązowe krążki zdobyła z kolei Aleksandra Grzyb, która najpierw zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 przez płotki z czasem 16,91 s, a następnie stanęła na podium w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal, z wynikiem 4,96 m.