Pięć medali i rekordy Polski WOPR-OS w Ozorkowie

Hubert Nakielski z trenerem Dariuszem Małkowskim
Hubert Nakielski z trenerem Dariuszem Małkowskim WOPR-OS Ostrołęka
Bardzo udany występ na swoim koncie zapisali ratownicy WOPR-OS Ostrołęka w II rundzie Grand Prix Polski w Ozorkowie.

Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli trzy złote medale, srebrny i brązowy. Prawdziwą wizytówką klubu był Hubert Nakielskiego, który zdobył trzy złote medale i srebro. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego okazał się najlepszy na 50 metrów ratowanie manekina z czasem 32.67 s oraz na 100 m ratowanie z pasem z czasem 1:02.65. W obu konkurencjach ostrołęcki ratownik poprawił rekordy Polski. Złoto Hubert Nakielski dołożył na 100 m kombinowane z czasem 1:12.88 oraz srebro na 100 m ratowanie w płetwach z wynikiem 57.68 m, poprawiając na obu dystansach rekordy życiowe.

Brązowy medal w zawodach wywalczyła debiutująca w zawodach Karolina Kaczyńska, która sprawdziła się w konkurencji 50 m ratowanie manekina. Zawodniczka WOPR-OS w pozostałych konkurencjach również plasowała się w ścisłej czołówce. W Grand Prix Polski kolejny udany występ zaliczył także Dawid Świercz, który uplasował się odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu. W imprezie wzięli udział również Anna Mierzejewska, Julia Paudyna, Kacper Mierzejewski, Bogdan Białobrzewski i Filip Gumowski. Z zawodów powrócili z wysokimi lokatami i nowymi rekordami życiowymi.

– Jestem bardzo zadowolony ze startu moich zawodników – podkreśla trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. – Ich osiągnięcia to przede wszystkim efekt solidnej, systematycznej i dobrze ukierunkowanej pracy na treningach. Bardzo cieszę się z ich wyników i gratuluję uzyskanych rezultatów. Dla mnie ważne jest to, że godnie reprezentowali klub i miasto Ostrołęka.
W klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zwyciężył w gronie juniorów młodszych, a Dawid Świercz i Karolina Kaczyńska uplasowali się tuż za podium w gronie odpowiednio juniorów i młodzików.